Şenol Güneş'ten Babacar'a şartlı onay!

Milliyet gazetesinden Serdar Sarıdağ'ın haberine göre; Teknik direktör Şenol Güneş'in Senegalli genç oyuncu Babacar'ın satın alınmayıp, kiralanmasını istediği ortaya çıktı.

FUTBOL 16.07.2017, 10:39 17.07.2017, 10:59
1153

Siyah-beyazlı takımın Teknik Direktörü Şenol Güneş’in, “Babacar önemli bir oyuncu olabilir, fakat uyum sorunu yaşayabilir. Bu yüzden satın almak yerine kiralayalım” mesajı üzerine Kartal rota değiştirdi. Ancak Fiorentina’nın oyuncusunu kiralamaya sıcak bakmadığı öğrenildi.

***

Golcü transferinde hedeflediği büyük isimlerde mali sıkıntıları aşamayan ve bu nedenle Babacar gibi alternatif isimlere yönelen Beşiktaş Yönetimi, bu oyuncu konusunda Teknik Direktör Şenol Güneş’ten hem onay hem de tavsiye aldı. Aboubakar’ın alınması için çok ısrarcı olan fakat bu isteği yerine getirilmeyen deneyimli hocanın, kulübün parasının boşa gitmemesi için Babacar’ın kiralanmasını önerdiği bildirildi.

***

Abobubakar’ı artık çok iyi bildiği için bu oyuncunun alınmasını istediğini yakın çevresine söyleyen Güneş’in “Ama Babacar konusunda bir şey diyemem. İyi bir oyuncu olabilir fakat bizimle uyum sorunu yaşayıp yaşamayacağının garantisi yok. O nedenle satış opsiyonlu kiralanması daha mantıklı. Uyum sağlarsa daha sonra alınır. Eğer aksi bir durum yaşanırsa önlem alırız” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

***

Adaylar da var 

Bu gelişmeler üzerine, Babacar’ı bonservisiyle alma konusunda Fiorentina ile anlaşmak üzere olan siyah-beyazlı yönetim, bir anda strateji değiştirmek zorunda kaldı. İtalyan kulübü ise, Beşiktaş’ın bu değişikliğine sıcak bakmayarak, transferi adeta çıkmaza soktu. Babacar’ı kiralama konusunda, sıkıntılı bir sürece giren siyah-beyazlılar, kiralayabileceği diğer golcüleri gündeminde tutmaya devam ediyor.

***

Avrupa’daki diğer kulüplerin transfer çalışmalarını yakından takip eden ve transfer piyasasındaki etkileşimlere göre hareket eden Beşiktaş Yönetimi, Babacar’da istediğini alamazsa, diğer adaylardan birini bitirmeye çalışacak.

***

Kaynak: Skorer

Yorumlar (0)