Şenol Güneş Quaresma'sı!

Devre arasında oyuncusunun motivasyonunun düşmemesi için görüşme yapan Güneş, takıma da, "Herkesin her zaman 11'de oynamaya hazır olması lazım. Sadece maç performansı değil idman verileri de önemli. Yoğun maratando herkese görev vereceğim" dedi.

FUTBOL 19.08.2015, 02:55
1115
Şenol Güneş Quaresma'sı!

YENİ sezona Mersin'de 5 gollü galibiyetle başlayan Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in başarısı gündem olurken aslında forma adaleti adına önemli mesajlar vardı. Mersin Arena'daki maçın ilk yarısı bittiğinde Ricardo Quaresma'yı oyundan alma kararı veren Şenol Güneş, devre arasında oyuncusuna durumu izah ederken bütün takıma da önemli mesaj verdi. Güneş, 2. yarıya çıkarken Quaresma ile soyunma odası koridorlarında bir süre analiz yaptı. Güneş, Q7'ye, "Senden çok memnunum. İlk yarı performansın çok iyi. Ancak bu takımda herkese ihtiyacım var. Bu nedenle ikinci yarıda oynamıyorsun" dedi.

 

KULÜBEDE DE MAÇI YAŞADI

 

Quaresma hocasının kararının açılımını dinlerken ikinci yarıda kulübede yer aldı ve adeta maçı saniye saniye yaşadı. Portekizli yıldız, yanında oturan İsmail Köybaşı ile sık sık konuştu ve bir ara takım arasındaki mesafenin açık olduğunu görünce, "Alan daraltmalıyız" diyerek işaretler yaptı. Portekizli yıldızı 45 dakika değerlendiren Şenol Güneş, takımla da kısa bir toplantı yaparken, "Çok yoğun bir maratona giriyoruz. Onun için herkesi sık sık kullanacağım. Çünkü herkese ihtiyacım var" ifadelerini kullandı.

 

11 İÇİN ŞANSLAR DAİMA EŞİT

 

Güneş ayrıca her maçın yeni bir başlangıç olduğunu belirtip futbolcularından her maça hazır olmalarını istedi. Sadece maç performansı değil idman performansının da 11'i belirlemede çok önemli olduğunu belirten Şenol Güneş, bu nedenle Ümraniye'deki form durumuna da çok önem vereceğinin sinyalini verdi. Güneş, Trabzon, G.Antep maçlarını da kayıpsız geçip milli araya 3'te 3'le girmek için takımda motivasyon görüşmeleri yapıyor.    

 

3 DEĞİŞİKLİK DE KRİTİK

 

Mersin'de Şenol Güneş, Quaresma, Oğuzhan, Cenk Tosun gibi maçın 3 formda ismini kenara almış yerlerine Necip, Gomez ve Kerim Frei'yi oyuna dahil etmişti. 

 

AKŞAM

Yorumlar (2)
fatih 5 yıl önce
gidişat çok güzel kim ne derse desin bide stoper ve ön liberoda alındımı artık kimse tutamaz allah önümüzü kesmek isteyenlere fırsat vermesin
hkb 5 yıl önce
cok kosan yerinde mudahale eden ve topu iyi kullanan on libero birde ele avuca sigmayan kosan hizli aninda aciklari kapatan bir defans ucurur bizi evet bu tanimli futbolcular cok pahali ama kesinlikle kendi kendini oderler sampiyonlukta bu detaylarda