Şenol Güneş...

"Bu kulübün patronu başkan Fikret Orman. Ben burada sadece çalışan bir elemanım. Transferi ben yapmam. Ama tabii ki bu konuda fikrimi söylerim. Galatasaray Yönetimi, Sneijder'i hocasına sorup mu aldı? Böyle bir oyuncuya kimse hayır demez. Başkan o tarzda bir oyuncuyu alırsa ben de demem."

FUTBOL 21.11.2015, 09:01 21.11.2015, 09:04
463

 Siyah-Beyazlılar’ın başarılı teknik adamı Şenol Güneş, takımının önceki gün Nevzat Demir Tesisleri’nde yaptığı idmanın ardından kulüp gündemiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

İlk olarak transfer çalışmalarıyla ilgili konuşan Güneş, bu konuda bütün sorumluluğun kendisinde değil yönetimde olduğunu söyledi. Tecrübeli teknik adam, “Bu kulübün patronu başkandır. Ben burada sadece çalışan bir elemanım. En üstte başkan var. Altında da ben varım. Benim altımda da oyuncular... Başkamız bize güvendi, tam yetki verdi. Ben de bunu burada oyuncularımla paylaşıyorum. Ben transfer yapmam. Transfer konusunda sadece fikrimi söylerim, yönetim de transferi yapar. Mesela Sneijder... Galatasaray Yönetimi, onu hocasına sorup mu aldı? Böyle bir oyuncuya kimse hayır demez. Başkan o tarzda bir oyuncuyu alsa getirse hayır mı diyeceğim” diye konuştu. İşte Güneş’in gündem yaratacak diğer açıklamaları;

‘İki transfer yapacağız’

“Ara transferde kaleci ve stoper takviyeleri düşünüyoruz. Cenk Gönen’i gönderdik ama yerine birisini almadık. Alacağımız stoper çok yönlü olacak. Kulübün imkanları çerçevesinde bu iki transferi yapmaya çalışacağız.” 

‘Özgüven aşılıyorum’

“Herkes Gomez, Olcay, Gökhan, Oğuzhan ve Tolga gibi oyuncuların bu sezon farklı oynadığını söylüyor. Ben onlara sadece kapasitelerini anlatıyorum. Özgüven aşılıyorum. Nasıl oynamaları gerektiğini anlatıyorum. Ekstra bir şey yaptığımız yok.”

‘Zirvede olsak bile...’

“Bir futbolcunun hocasına saygısı yoksa, çaba göstermiyorsa zaten ondan performans beklemem. Ek olarak takım iyi giderken asla, ‘Çok iyiyiz’ demem. O zaman hatalarımızı, eksik yönlerimizi göremeyiz. Takım zirvedeyken bile nerede eksiğimiz var, hangi yönlerimizi güçlendirmeliyiz ona bakarım. Futbolda tavan yok.” 

‘Quaresma beni anladı’

“Takımda herkes kazanmak istiyor. Bazen tatsızlıklar da oluyor. Quaresma, Ümraniyespor’la oynadığımız hazırlık maçında penaltı kaçırdı. Ben, kendisinden ikinci penaltıyı başka bir arkadaşına bırakmasını bekledim. Ama bırakmadı. Kaçırdı. Olabilir. Üçüncü penaltıda da topun başına geçince abarttı. Diğer takım oyuncuları da haklı olarak tepkide bulundu. Sonra kendisiyle konuştum. Kendisi bunu anladı. Ama o da kendi açısından bakıyor. Bir şeyi uzatmam. Yaşandı ve bitti. Umarım bir kez daha tekrarlamaz.”

‘Veli forma için hazır değil’

“Uzun süredir yanımızda olmayan isimler var. Veli aramıza döndü ancak forma giymek için tam olarak hazır değil. Tolgay da ocak ayında dönecek. Onların takıma katılmasıyla beraber yolumuza daha sağlam adımlarla devam edeceğiz.”

'Şampiyon olacağız'

“Bizim şampiyonluk hedefimiz var. Aslında bakarsanız Beşiktaşlı olmayan birçok farklı takım taraftarı da bizim şampiyon olmamızı istiyor. Tabii ki biz de istiyoruz, istemeliyiz. Başkanımızın söylediği gibi stadımızda şampiyonluk turu atmak güzel olur. Şimdi önümüzde bir Sivasspor maçı var. Bu karşılaşmayı kayıpsız geçmeyi planlıyoruz.”


KAYNAK:FANATİK
Yorumlar (0)