Senetleri Ocak ayına kadar kendisi ödedi

"Günay, Mersin'in 150 bin Euro'luk alacağına karşılık senet imzalayıp 500 bin Euro'luk teminata 'Evet' demiş. Tekrar bize geldiğinde maddi sıkıntılarla boğuşuyordu"

FUTBOL 11.04.2015, 09:52
1262
Senetleri Ocak ayına kadar kendisi ödedi

Tolga Zengin ve Cenk Gönen'in yokluğunda Beşiktaş'ın kalesi için tek natif olarak kalan Günay Güvenç, Temmuz ayında Mersin İdman Yurdu'na kiralanmış, Eylül'de ise hiç oynamadan Beşiktaş'a dönmüştü.

İşte Ahmet Nur Çebi'nin ağzından genç kalecinin bu süreçte yaşadıkları:

"Günay Güvenç, Mersin'in 150 bin Euro'luk alacağına karşılık senet imzalayıp, 500 bin Euro'luk teminata 'Evet' diyerek sözleşmesini feshetmiş. Bunu ne cesaretle yapmış anlayamadım. Senetleri Ocak ayına kadar kendisi ödedi. Geri döndüğünde yanıma çağırıp, 'Sana çok kızgınım. Bu rahatlığı nereden buldun?' dedim. Günay 'Geleceğimin Beşiktaş'ta olduğuna inanıyorum. Her şeyde bir hayır vardır' yanıtını verdi.

"YANLIŞ YAPTI, ADAM OLMAK ZORUNDA"

Ben de 'Her şeyi göze almışssın, tamam' karşılığını verdim. Yöneticimiz Mete Vardar'a da Günay Güvenç'in büyük yanlış yaptığını ve mutlaka adam olmak zorunda olduğunu belirttim. Kalacak yer, günlük hayattaki giderleri konusunda sıkıntılıydı. Sağ olsun Mete onunla çok ilgilendi. Günay, beni gördüğünde hemen başını önüne eğer. Büyük sıkıntılar yaşadı ama şu anda aylık maaşı 10 bin Euro. Senede 150 bin Euro civarında kazanıyor."

Yorumlar (2)
iranlı kartal 6 yıl önce
iyi yapmış çocuk...sense yanlış yaptın diyorsun adama... olmasaydı şimdi ne yacaktın... kaleye geçermiydin onun yerine...
miro 6 yıl önce
şimdi bi günay goygoyculuğu başladı.iyidi hoştur hesabi bu enjekte ediliyor.necip,kaleci cenk,pektemek gibi 5 para etmez oyuncular da böyle parlatılıp itelendi yıllarca bize.futbolları takıma yaraları değilde''tekmeye kafa sokmaları,efendi olmaları,formalarını terletmeleri''gibi geri dönüşü olmayan masallarla yıllarımızı yediler.şimdi''iyi çoçuk''olara gunay lanse ediliyor.kaleciliği sıfır.yan top yok,oyuna top sokma zayıf.ışık yok adamda.hepimiz maç seyediyoruz fb maçında 3 direk arasına tek top geldi ve bu arkadaş hemen içeri aldı.sonrada bi üzgün tripler ağlamalar falan.hemen forması için oynayan gerçek bjk ayakları.beyler..yeter artık sömürüldüğümüz yeter.ben artık yetenek düşmanlarını aldığı paranın yarısını haketmeyen yeteneksiz çapsız adamları sırf koşuyolar,salya sümük ağlıyolar diye istemiyorum.iş yapan ,beceren sonuca götüren,takım yalpaladığında ayağa kasldırabilen,kaledeyken gözün arkada kalmayacak adamlar istiyorum.