Şampiyonluk için 135 milyon TL'ye ret!

Kupa özlemini bu yıl gidermek isteyen başkan Fikret Orman, yıldızlarına yapılan teklifleri kabul etmiyor

FUTBOL 27.01.2016, 03:16 27.01.2016, 11:33
5174

 “Biz şampiyon olmak istiyoruz. Bu oyuncularla şampiyonlukta büyük rol oynuyorlar. Sezon sonuna dek tek bir futbolcumuzu kaç para verirlerse versinler satmayacağız.”

BEŞİKTAŞ’TA başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana şampiyonluk yaşayamayan Fikret Orman bu sezon kupayı kaldırmak istiyor. Sezonun en güzel futbolunu ortaya takımlarbaşında gelen siyah-beyazlılar bu performansının karşılığını devreyi lider bitirerek alırken Orman bu tablonun, şampiyonluğa giden kadronun bozulmaması konusunda kararlı.

KARA Kartal’ın ortaya koyduğu çıkış dünyanın birçok yerinden kulübün dikkatini Beşiktaşlı oyunculara yöneltmesine sebep olurken Fikret Orman, Gökhan Töre, Ricardo Quaresma, Jose Ernesto Sosa ve Ersan Adem Gülüm’e yapılan yaklaşık 135 milyon TL’lik teklifi elinin tersi itti.

TEKLİF ÜSTÜNE TEKLİF GELİYOR

SOSA’YA Katar’ın Al Gharafa takımı yarım sezon kiralamak için 1.5 milyon Euro önerirken, bu anlaşmaya sezon sonunda 6 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu eklenmesini teklif etmişti. Ersan’a da önce Hebei China Fortune 3.5 milyon Euro, sonra Shanghai Greenland Shenhua da 4.5 milyon Euro önerirken, milli yıldız için 6 milyon Euro’luk bir teklif daha geldiği ortaya çıktı. 

TOPLAM 41.5 MİLYON EURO
 
UZUN zamandır Atletico Madrid’in radarında olan Gökhan Töre için kulüp ismi belirtilmese de 14 milyon Euro ile yönetimin kapısı çalınırken, Quaresma için de aynı rakam önerildi. Tüm ısrarlara rağmen kulüplerin ismini açıklamayan Fikret Orman toplamda 41.5 milyon Euro’ya ulaşan transfer tekliflerini geri çevirmesinin nedenini de şu sözlerle ifade etti: 
 
‘SEZONU STATTA TAÇLANDIRALIM’
 
“BİZ şampiyon olmak istiyoruz. Bu isimler diğer oyuncularla beraber şampiyonlukta çok büyük rol oynayan futbolcularımız. Sezon sonuna kadar tek bir futbolcumuzu kaç para verirlerse versinler satmayacağız. Kim, bize sezon sonuna kadar hangi rakamla gelirse gelsin böyle bir düşüncemiz yok. Yeni stadımızda taraftarlarımızla şampiyonluk yaşamak istiyoruz.”


VATAN
Yorumlar (0)