Sambade’nin hediyesi

İspanyol antrenörün eğitimiyle büyük gelişim gösteren ve Tolga’nın yokluğunda kaleyi devralan Cenk Gönen artık kalede güven veriyor

Sambade’nin hediyesi
TOLGA Zengin’in sakatlığında Beşiktaş kalesini devralan Cenk Gönen, sergilediği performansla büyük beğeni topladı... Geçtiğimiz yıllarda kaleye geçtiğinde iyi maçlar çıkarsa da yaptığı basit hatalar nedeniyle güven vermediği yönünde eleştiriler alan 26 yaşındaki file bekçisi, dünyaca ünlü kaleci antrenörü Jose Sambade’nin elinde kendisini geliştirdiğini gösterdi.
 
İSPANYOL hoca sayesinde fazla kilolarından kurtulan Cenk’in özellikle blokaj konusunda ve yan toplarda gelişimi gözlendi. Sambade’nin her idmandan 1 saat önce kalecileri 45 dakika salonda çalıştırması ve görüntüler eşliğinde yapılan hataları ve doğruları göstermesi de Cenk üzerinde ciddi olumlu etkiler yarattı. 
 
CENK bu sezon 3’ü Süper Lig’de 1’i de Avrupa Ligi’nde olmak üzere toplam 4 maçta şans buldu. Kalesinde 2 gol gören Cenk, yaptığı önemli kurtarışlarla dikkat çekti.
 
VATAN
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 4 yıl Önce

sırayla oynanacak asteras (D) karabük (D) ve trabzon maçlarındada kalemizde olsun

Ugur
Ugur - 4 yıl Önce

Aman cenk oynasin. Tolga her gelen topu yiyor iyi bir kaleci degil. Ona verilen paralara yazik

reşatbjkbakü
reşatbjkbakü - 4 yıl Önce

Rüştü'den sonra Türkiye'nin en güçlü refleksi olan kalecisi.Güvenmek lazim.Hatalar yapsa bile güvenmek lazim!

gökhan sontay
gökhan sontay - 4 yıl Önce

şuan güven veren tüm kaleciler tecrübesiz dönemlerinde saçma sapan goller yediler cenkte öyleydi ama artık yaşı duruşu özgüveni tam zamanı dedirtiyor bence de artık güvenmek lazım

Hakan Dy
Hakan Dy - 4 yıl Önce

Tolga kötü kaleci mi? Saçmalamayın lütfen. Cenk'in gelişimini görmek çok güzel. İki tane iyi kaleciyle uzun yıllar rahat ederiz. 6 yıl kaleci sorunu yok demektir. Ancak sağ bek ve sol bek hala sallantılı pozisyonlar. Ramon Motta'nın bir cacık olmadığını bu yıl umarım herkes anlamıştır. En azından Bilic anlamış görünüyor. İsmail iyi ama ya kart ve sakatlıkta ne olacak? Ümit'i yetiştirmeliyiz oraya. Gerekirse Ramon'u satıp yerine İsmail ile Ümit'i dönüşümlü oynatmalıyız.

gürsel
gürsel - 4 yıl Önce

kaleci olmak zor kaleci için yorum yazmak kolay iki dakika düşünün vurulan topun hızı gözlerinizin önüne gelsin anladınız mı ?

sakiiin
sakiiin - 4 yıl Önce

Yan toplarda tolga gayet iyi. cenk boyu ve kollari ile yandan eksik, cizgi kalecisi kaliyor. Cizgi kalecileri ile yillarimiz yandi. Tolga bosanma krizini atlatsin, gene bir numaradir.

erbilandro
erbilandro - 4 yıl Önce

Eğer yabancı sınırı kaldırılırsa yedek kalmış, tecrübeli iyi bir yabancı kaleci transferi yapılabilir, Tolga'da Cenk'te iyi kaleci ama bence Şampiyonlar Ligi için yeterli değil, başarılı takımların hepsinin kalecisi de üst sınıf bence Avrupa'da başarılı olmak için de üst sınıf bir kaleci alınmalı (Peter Cech çok iyi bir seçenekti bence ama Başkan yalanladı).