Sakatlandıkça, acıya dayanıklılığı arttı

Beşiktaş'ın perşembe günü yaptığı antrenmanda Necip Uysal ile ikili mücadeleye girdikten sonra çalışmaya devam edemeyen Mustafa'nın son durumu belli oldu.

FUTBOL 29.03.2015, 02:33
743
Sakatlandıkça, acıya dayanıklılığı arttı

Beşiktaş'ın perşembe günü yapılan antrenmanında Necip Uysal ile girdiği ikili mücadele sonrası yere düşen ve sonrasında çalışmaya devam eden Mustafa Pektemek, gece ağrı hissedince kontrolden geçirilince ancak sağ ayak 4'üncü parmağında kırık olduğu tespit edildi. Bu olaydan sonra Pektemek'le ilgili ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Mustafa'nın yaşadığı sakatlıklar ve kullandığı ağır ilaçlar yüzünden, acı eşiğinin yükseldiği ve çoğu zaman gördüğü zararla ilgili artık acıyı hissetmemeye başladığı bildirildi. Pektemek'in, ağrıyı hisseden sinir reseptörlerinin, yaşam güdüsüne bağlı ve kademeli olarak ağrıya direnç geliştirdikleri, vücudun sinir uçlarındaki reseptörleri kapatıp vücudu kasarak ya da gevşeterek yaşama tutunma çabası içinde odluğu bildirildi.

Yorumlar (4)
fatih 6 yıl önce
benim sinir reseptörlerimde artık patlayacak yeter artık sakatlanmasın bi kerede yaaaaaaaaaaa
marco 6 yıl önce
sakatlanıp sakatlanmması mustafanın elinde olan bir durum değil, cahil cahil konuşup duruyor taraftar. adam senden daha çok düşünür kendi sağlığını. yapması gereken kendi isteğiyle yıllık alacağı paranın bir kısmından feragat etmesi.
iranlı kartal 6 yıl önce
mustafa yeni sözleşmeye imza atmıyordu... bizimkiler ısrar etti... zorla 4 yıllık hemde euro üzerinden sözleşme yapıldı... neden bu paralar daha üst düzey bir santrafor için ayrılmaz da, vasat adamlara verilir... bu kulüp o kadar zenginmi... gs ninde borcu var ancak, adamlar en azından lig şampiyonluğu, ziraat kupası, süper kupayı sık sık kazanarak karşılığını alıyorlar... bizde hem borç yapıyoruz... hem de renklilerin kupa törenlerini izliyoruz sık sık...çözemedim ben bu işi galiba biz futboldan da futbolcudan da anlamıyoruz... yani beşiktaş jimnastik kulübüyüz, tam anlamıyla...
yusuf 6 yıl önce
acıya dayanıklı ancak gol atmayı bir türlü beceremeyen terminatörümüz olmuş, nerde kullanacaksak...