Sağlam Adam!

Kartal'ın sol beki İsmail Köybaşı, bu sezon mecburiyetten oynadığı sağ bekte coştu. İstatistikleriyle geçen sezon esas mevkiindeki performansının çok üstüne çıktı

Sağlam Adam!

Beşiktaş'ta Serdar Kurtuluş'un bir türlü istenilen düzeye ulaşamaması ve yapılan transfer görüşmelerinin sonuçsuz kalması üzerine sağ beke monte edilen İsmail Köybaşı, performansıyla herkesi kendine hayran bıraktı. Geçen sezon gerçek mevkii sol bekte 7 lig maçında 336 dakika forma giyen ve rakip filelere toplamda 5 şut çeken İsmail Köybaşı, bu sezon sağ bekte 5 maçta 6 şutla oynadı. 

ARSENAL'E KARŞI COŞTU


Bu şutların dördünü İstanbul'daki Arsenal maçında kaydeden 25 yaşındaki oyuncu, aynı karşılaşmada 3 orta yapıp, 36 pasta 28 isabet sağladı. Geçtiğimiz sezon sol bekte 114 isabetli pasla oynayan İsmail, bu sezon şimdiden sağ bekte 90 pasa ulaşarak, Slaven Bilic'in yüzünü güldürdü. 

 

Kaynak : Sabah

YORUM EKLE
YORUMLAR
black eagle @ black see
black eagle @ black see - 4 yıl Önce

Delikanlı İSOT... Yakışır KARTALIMA... Helal olsun...

anti olcay
anti olcay - 4 yıl Önce

alıp gidemediği için mecbur pas yapıyor hey yavrum hey kimlere kaldık

T....T
T....T - 4 yıl Önce

sol ayagini kulanan sag tarafta oynarsa dolayisiyle ya trivela yapip orta getirecek yada iceri girip kaleye sut cekecek.
Sag ayagini kulanabilse sut denmez orta getirirdi.

black eagle @ black see
black eagle @ black see - 4 yıl Önce

@T....T, trivela ayak üst-dış ile yapılır... yani sağ kanatta sağ ayak ile sol kanatta sol ayak ile uzak köşeye doğru falsolu vuruş için kullanılan bir harekettir... Bulunduğu kanata göre ters ayaklı oyuncu ya ayak içi veye ayak üstü ile orta veya şut çekebilir... Hatırlatmak istedim...

corrector
corrector - 4 yıl Önce

@black eagle

Sağ kanatta sağ ayakla trivela yapmak için atak yönünde değil de saha içi yönünde ya da defans yönünde olman lazım. Aynısı Sol ayakla sol kanatta olursan da geçerli. Dolayısıyla burada T...T haklı, sağ açık bir oyuncu atak yönünde ilerlerken sağ ayağıyla trivela yapamaz sola ya da geri dönmesi lazım.