Sadece puan farkı değil..!!

Şansal Büyüka Milliyet gazetesindeki köşesinde Beşiktaş'ın futbol farkı oluşturduğunu söyledi.

FUTBOL 22.02.2017, 08:09 22.02.2017, 16:50
2508

Şansal Büyüka'nın yazısından bir bölüm şöyle:

Beşiktaş zirvedeki rakiplerine oranla çok daha iyi oynuyor. Daha iyi bir hocaya, daha iyi, daha kaliteli, daha derinlikli bir kadroya sahip... Heyecanı daha fazla, disiplini daha fazla, tribünlerde seyircisi daha fazla... Puan farkının kapanması için önce “futbol farkı”nın kapanması gerekiyor.

Beşiktaş ligin 21. haftası geride kalırken, Medipol Başakşehir’den 4, Galatasaray’dan 7, Fenerbahçe’den 10 puan öne geçti. Şimdi herkes, “Bu puan farkı kapanır mı, kapanmaz mı?” bunu konuşuyor. Özellikle bu hafta Galatasaray- Beşiktaş maçının olması bu hesaplara ciddi anlamda yoğunluk kazandırdı.

Galatasaray kazanırsa, puan farkı 4’e iner ki, bu sarı-kırmızılı ekip adına “taze bir umut” demek... Beraberlik ya da siyah-beyaz bir galibiyet zaten kanatlanıp giden Beşiktaş’ı uçurur. Ancak kimsenin hesaplamadığı, konuşmadığı daha önemli bir konu var. Hadi puan farkını anladık, aradaki “futbol farkı” ne olacak?

Taraflı tarafsız kim varsa, hepimiz görüyoruz. Beşiktaş zirvedeki rakiplerine oranla çok daha iyi oynuyor. Ciddi anlamda futbol farkı yaratıyor. Daha iyi bir hocaya, daha iyi, daha kaliteli, daha derinlikli bir kadroya sahip... Heyecanı daha fazla, disiplini daha fazla, tribünlerde seyircisi daha fazla...

Puan farkının kapanması için önce “futbol farkı”nın kapanması gerekiyor. Beşiktaş’ın futbolu da çok farklı ve doğal olarak, haklı olarak siyah-beyazlı ekibe avantaj sağlıyor. Bu futbol farkını kapatmadan, puan farkını kapatmak çok kolay değil... Kaç hafta öncesinden “Beşiktaş bırakmaz” deyip, yazımıza başlık konusu yapmamız bu yüzden...

Şansal Büyüka / Milliyet

Yorumlar (0)