Rıza Çalımbay'a Beşiktaş sorusu

Atiker Konyaspor'da görevine son verilen Rıza Çalımbay, Haber Global' e konuştu. Deneyimli teknik adam futbolcu olarak yetiştiği ve jübile yaptığı, bir dönem teknik adamlık da yaptığı Beşiktaş hakkında açıklamalarda bulundu.

FUTBOL 18.11.2018, 22:38 20.11.2018, 10:23 kartalbakışı.com

Son dört yılın en başarılı takımının Beşiktaş olduğunu belirten Çalımbay, "Çok büyük başarılara imza attılar. Çalkantılı durum olabilir bazen. Onları yaşıyorlar. Çok oyuncu kaybettikleri için bu durum yaşanıyor. Gidenlerin yeri doldurulamadı. Çok kısa sürede bu sıkıntıların biteceğini düşünüyorum. Beşiktaş'ın kadrosu iyi ama performans verimi düşük. Zaman zaman yaşanan düşüşler olabilir ve Beşiktaş bunu yaşıyor. Anderson Talisca ve Cenk Tosun'un yerleri doldurulamadı. Beşiktaş devreye kadar iyi gider ve 2-3 takviye ile tekrar eski güçlerine dönerler diye düşünüyorum.  Geçen seneki Ryan Babel ile şu andaki Babel aynı değil. Geçen sene mükemmel bir Babel vardı. Oğuzhan Özyakup'a tepki gösteriyorlar. Taraftar ile futbolcunun kenetlenmeleri lazım," dedi.

Oğuzhan'ın kulaklarını tıkama hareketini gençliğine verdiğini söyleyen tecrübeli teknik adam, "Taraftara karşı bir şey yapamazsın. Taraftar kısıtlı ekonomik şartlarda maça geliyor. Başarı istiyor, takımını destekliyor. Taraftar zaten kızgın, bir de sen öyle bir şey yaparsan daha da tepki gösterirler. Kötü olduğun zaman bu tepkileri kabul ederek bir an önce düzelmek için çalışacaksın. Sana tepki de olacak, alkış da olacak. Bunu göze alacaksın. Altyapıda bunları çocuklara öğretmek gerekiyor. Eğitim vermek gerekiyor. Tolgay Arslan kadro dışı kaldıysa kimsenin bilmediği bir şey vardır. Kolay kolay bir oyuncu kadro dışı kalmaz," yorumunu yaptı.

"Beşiktaş'ta çalışmak ister misiniz?" sorusuna, "Tabii ki, niye istemeyeyim?" cevabını veren Çalımbay, "Ben Beşiktaşlıyım. Bunu gizlediğim yok. Futbola Beşiktaş'ta başladım, Beşiktaş'ta bitirdim. Bunu normalde söylediğim zaman 'Rıza Çalımbay, Beşiktaş'ı istiyor' derler ve o yüzden çekinerek söylüyorum. Ben mesela Beşiktaş'a en sorunlu döneminde gittim. Ligden kopan, Avrupa ve Türkiye Kupası'ndan elenmiş bir takım," ifadelerini kullandı.

Rıza Çalımbay, Konyaspor'da Aykut Kocaman'ın göreve gelmesiyle ilgili olarak ise, "Aykut Hoca'yla iki gün sonra görüşmelere başladık diyorlarsa bunun bir öncesi mutlaka vardır. Aykut Hoca sonuçta bir teknik direktör, orada daha önce çalıştı, başarılı oldu. Ona ilgileri olabilir ama bana net şekilde söyleyebilirlerdi," diye konuştu.

Haber Global

Loading...
Yorumlar (0)