Rıdvan Dilmen'den çarpıcı yorum!

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş-Kasımpaşa maçını analiz etti.

FUTBOL 30.10.2015, 22:58 30.10.2015, 22:59
840

 Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu'nun 10. haftasında oynanan Beşiktaş - Kasımpaşa maçını değerlendirdi.

Müsabakanın devre arasında NTV'de yayınlanan %100 Futbol adlı programda konuşan Dilmen, şu ifadeleri kullandı;

"Rıza hoca 2 stoperi değiştirdi. Ayakları iyi olan oyuncular kullandı. Castro da zaman zaman çıkıyor. 2 de disiplinli beki var. Maçın 2. bölgede oynamak istemiş. Geniş alan vermek istemiyor. Bundan sonra neler olabilir. Sosa ve Gökhan'ı sokup Necip ve Q7'yi alacaktır. Cenk'i de sonrası için bekleyecektir."

"Rıza hoca, beklere sakın kart görmeyin diyordur. Kasımpaşa'da eksik kalma riski var. Ancak ilerleyen dakikalarda Adem'i çıkartıp Aydın silahını kullanabilir. Sanki biri sakatmış da onun yerine oynamış gibi. Quaresma'da bir tuhaflık var. Elektriğinde bir sorun var. Yani o heyecanı yok bir problemi var gibi. Lig standartlarına göre sıkı maç oluyor. Bu arada Necip'e gösterilen sarı kart ağır. Pozisyonda faul var ama kart olmamalı."

"Kasımpaşa 2 harika gol attı. Donk'la ilgili milli takım çalışması var mı bilmiyorum. Bizde de defans ve savunma önünde bir ihtiyaç var. Olabilir, artık dünyada her takımda devşirme isimler oynuyor."

'Şenol Güneş abarttı!'

Rıdvan Dilmen, maçın ardından yayınlanan programda ise şöyle konuştu;

"En çok merak ettiğim oyuncu Castro. Ne kadar koştu bilmiyorum. Castro, Oğuzhan ve Atiba ne kadar koştu bakmak lazım. Kasımpaşa çok dirençli bir takım. Örneğin Güneş devre arası risk alıp 2 ofansif oyuncu soktu. Sonra abarttı ve Cenk'i soktu. Eren topu korner bayrağına götürdü. Belki pozisyon Kasımpaşa lehine olması lazım, sonrasında Atiba eliyle falan aldı ama."

"Beşiktaş'a kalıplaşmış oyun düzeninden çıkmak pek yaramıyor aslında. Beşiktaş'ın baştaki oyunuyla sondaki oyunu farklı. Rıza hoca biraz daha risk alsaydı durum farklı olurdu. Penaltı kararı kesinlikle doğru. Direkt topa atlıyor oyuncu."

"Bu maçta Beşiktaş iyi oynadığı zaman öne geçemedi, kötü oynarken beraberliği yakaladı. Beşiktaş doğru oynadığı 70 dakikayı geride bitirdi, yanlış oynadığı anlarda skoru eşitledi. Yenilmeyerek demoralize olmazsınız. 3 kere geri düştüğünüz maçta en azından 1 puan alıyorsunuz. Şenol Güneş devre arasında büyük risk aldı. Ve bu takımla pozisyon vermeden 5 pozisyona girdi. Sonrasında Cenk'i sokarak abartılı bir risk aldı. Bu hamleden sonra Beşiktaş çok iyi değildi."
Yorumlar (0)