Raporlar Birleşecek

Beşiktaş'a tavsiye edilen futbolcuları, teknik adamların yanında Beşiktaşlı yöneticiler de izleyecek.

Raporlar Birleşecek

Yapılan transferlerin başarısızlığında faturanın kendisine kesildiğini gören Beşiktaş Yönetimi, bundan sonra transfer edilecek futbolcuları onay makamı olarak kendisi de seyredecek. Siyah-beyazlılar bunun ilk uygulamasını Linnes için gerçekleştirdi.

Transfer çalışmalarında ister teknik heyet, isterse menajer tavsiyesi olsun tüm oyuncuları izleme komitesine onaylatan Beşiktaş Yönetimi, transferde daha farklı bir yol izlemeye karar verdi. Yapılan transferleri teknik heyet ve izleme komitesinin onayı almalarına rağmen, başarısızlıkta faturanın kendisine kesildiğini gören Beşiktaş Yönetimi, bundan sonra transfer edilecek futbolcuları onay makamı olarak kendisi de izleyecek.

Teknik Direktör Slaven Bilic’in alınmasını çok istediği Norveçli Linnes’i takip etmek için geçtiğimiz günlerde bu ülkeye çıkarma yapan Beşiktaşlı yöneticiler, listeye alınan her futbolcuyu tıpkı scout elemanları gibi çıplak gözle seyrederek çeşitli notlar olacak. Siyah-beyazlı kulüpte geçtiğimiz ay yapılan yönetim kurulu toplantısında böyle bir transfer stratejisi geliştirme kararı alan Beşiktaş Yönetimi’nin amacının, kulüp içerisindeki farklı birimleri de transfer çalışmalarına katarak ortak bir paydada buluşmak ve fikir birliğini sağlanmak olduğu belirtildi.

Raporlar birleşecek

İzleme komitesi, teknik heyet ve yönetim kurulunun, transferde ismi geçenleri izleyerek birbirlerinden habersiz ayrı ayrı raporlar düzenleyeceği ve bunların bir araya getirilerek değerlendirileceği ifade edildi. Her birimin hazırladığı raporları geniş kapsamlı bir toplantıda tartışacak olan Beşiktaş Yönetimi, böylece transferi tek bir kişinin “tamam” demesiyle gerçekleştirmeyecek. Bu kapsam Beşiktaş Yönetimi’nin, yaz dönemi için transferde adı geçen tüm futbolcuları da takip etme kararı aldığı belirtildi.

 

MİLLİYET

YORUM EKLE