Quaresma uçurur

Rıdvan Dilmen Beşiktaş'ın yeni transferi Ricardo Quaresma'yı değerlendirdi

FUTBOL 19.07.2015, 02:23
3538
Quaresma uçurur

 bayramında' Rıdvan Dilmen, Sabah Gazetesi'nden Bülent Timurlenk'in sorularını yanıtladı...

QUARESMA BEŞİKTAŞ'A HAVA KATAR
Ben Şenol hocanın bütün sözlerinin altını çiziyorum bir kısmını içine atsa da. "Quaresma'yı istiyorum ama dengeleri bozacak Quaresma'yı istemiyorum" dedi. Aslında o dengeler derken ekonomik dengeleri demiyor.

Oyun anlamında. Mesela Aykut Kocaman'da da vardır o. Oyunculara sadece yeteneğine, çalımlarına, attığı gollere bakmıyor.

Mesela ben Aykut hocaya bir oyuncu söylemiştim ismi önemli değil. O oyuncu da bir yere transfer oldu. Kocaman bana bir bilgiyle geldi, "Evet ben de düşünüyordum ama top rakibe geçtiğinde benim bloğum açık kalır" dedi.


Bu Güneş'in Quaresma için düşündüklerinden bir tanesi olabilir. Mesela Gökhan Töre'nin çizgiye kadar gelmesi, Olcay'ın ceza alanına kadar gelip 90'da gol atması aklına geliyor Güneş'in, Quaresma gelir mi diyor. Takım oyuncusu olur mu soru işareti var. Ama Quaresma 'a bir hava katar. Çünkü ters ayaklı iki oyuncu, 

Quaresma solda oynayabiliyor, Gökhan Töre sağda oynayabiliyor. Biri sağdan girip solla vurur diğeri soldan gelip sağla vurur. Teknik olarak faydalı olur ama savunma olarak zor.

YENİ SANTRFOR, DEMBA BA'YI ZOR YAKALAR
Gelecek santrfor Demba Ba'nın istatistiğini zor bulur. Ama gitmeseydi, "Demba Ba seneye 27 gol atar "diyemezdin genel anlamda. Zaten böyle bir çizgisi olsa onu bırakmazlardı. Ben doğru iş yapıldığını düşünüyorum. 

Ben olsam gider "Ya Mecnun başkan sen benim arkadaşımsın. Bir ricam var, şu Cicinho'yu ver bir sene oynatayım buradan da Brezilya'ya gitsin"derdim. Hatta olmadı, "Ya şunu verin Allah aşkına"derdim. Stoper kesin bulmaları lazım. Çabuk bir stopere ihtiyaçları var. Sol tarafa da gol atabilecek Quaresma geliyor.

Yorumlar (6)
Tuncay 6 yıl önce
Besiktas Tarihinin en sevilen futbolcusu Ricardo Quaresma dir. Nouma ya da bir baskasi degil!
grkan 6 yıl önce
noumayı seven yokki zaten, adam beşiktaşın adını kirleterek para kazanma çabasında halen
Erdem 6 yıl önce
Bence de ucurur. Hem Fenere hemde Cim boma koyar guaresma!
alp 6 yıl önce
grkan soytarısı sen git anakart oyna,renkli piç
Sadi 6 yıl önce
Rıdvan Beşiktaş başarısız olsun diye her türlü yalanı söyler. Fernandez büyük yıldız diyordu, gitti takım hızlandı. Almeida iyi diyordu, Dembanın kampsız sakat hali 2 katı gol attı. Demekki o da biliyor Quaresma el freni olup takım huzurunu bozacak. Dzudzak gelseydi çok iyi olacaktı.
Bekir 6 yıl önce
Dzudzak yetenek olarak quaresmanin tek bacagi etmez. Quaresma ya denk oyuncular, Ronaldo,messi,ibra ve Cavani' dir. Anladinmi cahil herif!