Quaresma ne yaptı!

Sabah gazetesi yazarı ASPOR yorumcusu Erman Toroğlu kaleme aldı.

 Tipik bir beraberlik maçı! Beşiktaş birşeyler yapmaya çalışıyor, Şenol Güneş birşeyler yapmak istiyor… Yani Şenol Güneş devamlı prova yapıyor, ne ceket tam oturuyor ne de pantolon! Ya ceket defo veriyor ya da pantolon!

Şimdi burada önemli olan şu; Quaresma'yı alıyorsun. Niye; 'Büyük futbolcu' diye. Büyük futbolcu ne demek? Boyu iki metre mi? Yoksa 90 kilo mu?
Kafası mı büyük? Ayağı mı büyük? Neresi büyük?
Size kestirmeden anlatayım, büyük futbolcu şu; herkesin oynadığı koşturduğu alanda sahneye çıkacak, iki tık tık, bir şık şık yapacak, atacak golünü, selam verecek.
Oyuna devam edecek veya oyundan çıkacak. Yani diğerlerinden farklı olacak. Şimdi Quaresma ilk 45 dakikada oynadı. Yürüyüşü çok seksi. Kalçaları dışarı dışarı yürüyor, bacakları da çapraz basıyor.
Peki arkadaşlar Quaresma sahada ne yaptı? Hikaye! 

Cenk büyük futbolcu mu! 
Cenk oyuna giriyor, o ne yapıyor?
Hiç olmazsa tekmeye kafa vuruyor. Cenk büyük futbolcu mu? Hayır!
Küçük futbolcu! Ama hiç olmazsa Gençlerbirliği'nin futbolcuları ne yapıyorlarsa onlara aynı dilden cevap veriyor. O zaman da onların dengesi bozuluyor.
Peki Beşiktaş takımı G.Birliği'nin oyun düzenini bozdu mu? 90 dakikanın çok az bir bölümünde bozdu. Zaten o zaman da golü attı.
Peki şimdi size soruyorum, "Beşiktaş'ın kaç tane gol pozisyonu var?"
Dönüp bu sefer arka bahçeye geçiyorum.
G.Birliği'nin kaç tane gol pozisyonu var?
Ve maçın sonucu ne? Bence adaletli bir sonuç!
Birisi kazansa veya kaybetseydi diğerine yazık olurdu.
Dün hangisi kazansa diğerine yazık olurdu. Hangisi kaybederse diğerine yazık olurdu! İşte böyle bir maç oldu. İki taraf da ağlamasın.
Ama sen Beşiktaş isen, şampiyonluğa oynuyorsan bu maçın faturasının hesabını sen vereceksin.
Öncelikle Şenol Güneş, artısıyla eksisiyle!

Ortaya karışık Adana gibi 
Hakem Fırat Aydınus için zor bir maç. Aslında maçta bir şey yok, o açıdan değil zorluk! Ama veriler beyanatlarla onu büyük bir yük altında bıraktılar. O da iki takım gibi maçı idare etti. Nasıl iki takımın birbirine zararı yoksa, onun da iki takıma zararı olmadı.
Gençlerbirliği'nin son dakikada istediği penaltı ortaya karışık Adana gibi. Birkaç defa daha seyretmek lazım. Böyle bile olsa demek ki hakem haklıdır.
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2015, 09:43
YORUM EKLE