Quaresma için baş döndüren teklif!

Beşiktaş'ın son yıllarca iyice parlayan mücevheri Ricardo Quaresma için Çin kulüplerinden teklif var. Umut Güner'e 12 milyon euro'luk teklif iletildi.

FUTBOL 24.06.2017, 13:46 25.06.2017, 07:22
8799

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, Çin takımlarının bir numaralı gözdesi durumunda. Beşiktaş'ın son iki şampiyonluğundaki performansıyla dikkat çeken Ricardo Quaresma, başta Çin kulüpleri olmak üzere bir çok ekibin transfer listesine girmeyi başardı.

***

Hafta içerisinde Almanya'dan Lizbon'a geçen yönetici Umut Güner, burada Quaresma için Çin'den gelen teklif masaya yatırmak için menajer Mendes'in yardımcısı Sergio Alves ile buluştu. Çin takımının yetkilileri, Quaresma için daha önce sundukları 9 milyon euro'luk teklifi, 12 milyon euro'ya çıkardıklarını iletti. Çinliler ayrıca yıldız futbolcuya da yılda 8 milyon euro'dan 3 yıllık sözleşme teklif ettiklerini Alves'e iletti.

***

Menajer Alves'in konuyu paylaştığı yönetici Umut Güner ise, "Bunlar önemli rakamlar. Biz Quaresma'dan memnunuz, o da bizden. Kariyerini Çin'de sürdürmek istemediğini biliyorum. Yine de kendisiyle konuşurum" yanıtını vererek; son kararın Beşiktaş yönetimi ve Q7'nin birlikte vereceğini ifade etti.

***

Quaresma'nın 2016-2017 sezonu performansı: 44 maç 6 gol, 17 asist, 10 sarı kart

***

Kaynak: A SPOR

Yorumlar (1)
necsoy 3 yıl önce
balon gibi ama varsa hemen teşekkür ve satış..!! hem bütçe dengesi rahatlar,hem daha disiplinli ve savunması olan bir kanadımız olur,hem yaş ortalaması düşer..2 yıl sonra da gelir bizde gösterişli bir jübile yapar....hele ki yerine venezuela'dan peneranda ya da isp. navas gelirse mis..