Quaresma'dan Töre ve Ronaldo İtirafları

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, TRT Spor'a konuştu.

FUTBOL 09.01.2016, 10:58 09.01.2016, 11:00

 Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, TRT Spor'a konuştu.

Şampiyonluk yarışından Gökhan Töre'ye, Şenol Güneş'ten Cristiano Ronaldo'ya kadar bir çok konuda soruları yanıtlayan Quaresma'nın açıklamaları şu şekilde:

"Türkiye Ligi kolay değil. Çok zor takımlar ve iyi oyuncular var. Biz takım olarak bütünlüğü iyi yakaladık. Ligin en iyi takımıyız. En çok zevk veren takımıyız. Bitime daha çok var. İkinci yarıda üstüne koyarak finali iyi yapmak istiyoruz ama final için daha çok var."

"PORTO FORMASIYLA İNÖNÜ'DE..."

"Beşiktaş'a karşı Porto'yla oynarken çok etkilenmiştim. Taraftarların oyunculara ilgisi çok değişikti. Her oyuncuyu tek tek çağırdılar. Ben ilgiyle izledim. O gün Beşiktaş'a geleceğimi düşünmemiştim ama o gün bir aşkın başlangıcı oldu. Bir alevin yanışı oldu. O gün düşünmüyordum ama kararımda o anlar etkili oldu."

"TAKIMIN AĞABEYİYİM"

"Futbol değişken bir oyun. Oyuncular da değişken. İlk dönemimde gen sayılabilirim. Şimdi genç bir takımın tecrübeli bir ağabeyiyim. Bana verilen güveni boş çıkarmamaya çalışıyorum. Taraftarın beklentisinin farkındayım. Takıma örnek olurken onalrın beklentisini de karşılamaya çalışıyorum."

GÖKHAN TÖRE İLE ARASINDA SORUN VAR MI?

"Gökhan Töre'ye baktığım zaman kendi gençliğimi görüyorum. Sanki ailemden birini görmüş gibi mutlu oluyorum. Beşiktaş'ınn geleceği, oyuncunun hası. Takımın Hulk'u. Çok yetenekli. Aramızdaki dostluk gerçekten çok sağlam. Bir problem yok."

OYUNDAN ÇIKARKEN TEPKİSİ

"Hocamla aramızda iyi bir bağ var. Yeni şeyler öğreniyorum. Oyundan çıkarken anlık hırsla tepki vermiş olabilirim ama bunun altında hiçbir şey yok. Kimse bir şey aramasın. Hocamla aramda iyi bir bağ var. O da bana bir şey söylemedi konuyla ilgili."

RONALDO BEŞİKTAŞ'A GELİR Mİ?

"Ronaldo mükemmel bir oyuncu. Portekizli olması bize gurur veriyor. Türkiye'de oynaması zor görünüyor. Her şeyi hak ederek buralara geldi. Bütün dileğim daha fazla şeyler kazanmadı. Benden ötürü Beşiktaş maçı olduğunda denk geldiğinde maçımızı izlemeye çalışıyor. Ama Türkiye'ye gelmesi hakkında bir şey söyleyemem. Messi mi Ronaldo mu? Kesinlikle sonuna kadar Ronaldo."

TÖRE TAKIMIN HULK'U

"Mario Gomez benim için takımın Hulk'u dedi. Bana göre gücünden ve tarzından ötürü Gökhan Töre diyebilirim."
Yorumlar (3)
xxxx 4 yıl önce
Abilik yapıyomuş :)
Tamer 4 yıl önce
Kralsin q7. En cok sevilen bir yildizsin.Basarilar.
Serkan++Karakaya 4 yıl önce
Herseyın iyi güzel hoş daa oyundan çıkarken kasıtlı yapmadığını söylüyosn bunu bizler biliriz rakıp taraftar böyle düşünmez be ouresma :)