Prödl 1 ay önce bitmiş

Krone Gazetesi, Veli Kavlak'ın milli takımdan arkadaşı olan Sebastian Prödl'ın İstanbul ziyaretinden çok memnun kaldığını ve Beşiktaş'ın 3 yıllık sözleşme teklifini kabul ettiğini yazdı.

FUTBOL 02.04.2015, 03:37
2292
Prödl 1 ay önce bitmiş

Werder Bremen'li Sebastian Prödl'ın Beşiktaş'la anlaştığı yönündeki haberler Alman basınında yer almaya devam ederken Avusturya'nın Krone gazetesi de tecrübeli stoperin bir ay önce İstanbul'a geldiğini yazdı. Haberde, Veli Kavlak'ın konuk ettiği Prödl'ın İstanbul izlenimlerinden son derece memnun kaldığı ve Beşiktaş'a "Evet" dediği belirtildi. Siyah- Beyazlılar, Bremen'le sözleşmesi biten Prödl için bonservis bedeli ödemeyecek. Bu arada Werder Bremen Futbol Direktörü Thomas Eichin, tecrübeli savunmacının Beşiktaş'la anlaştığı iddialarına "Biz oyuncumuza teklifimiz yaptık. Artık top kendisinde" cevabını verdi. Wessser Kurier gazetesi ise Almanların önerdiği rakamın Beşiktaş'tan gelen teklifin yanına bile yaklaşamadığını ileri sürdü. 

 

HAVADAN İYİ, YERDEN ZAYIF


27 yaşındaki Sebastian Prödl, Avusturya Milli Takımı'nın düzenli oyuncularından biri. Hava toplarında iyi ve sezgileriyle top kesme konusunda başarılı olan Prödl, sıkışınca topu uzun oynayan bir oyuncu. Pasla savunmadan çıkma konusunda zaafları bulunsa da 1.94 metre boyundaki stoper çalışkanlığı ve konsantrasyonuyla bu eksiğini gideriyor.

 

PAYI BÜYÜK 


Veli Kavlak, Prödl'ın ikna edilmesinde önemli bir rol oynadı. Gurbeçti futbolcunun misafirperverliği ile Prödl'ın İstanbul'dan memnun ayrılmasını sağladığı belirtildi.

Yorumlar (5)
asikartal 6 yıl önce
yanlış tercih... çünkü takımın yan toplarda sıkıntısı olsada en büyük sorunu defanstan oyunu kuramamasıdır. bu sebeple gerek stoper gerekse kalecinin ayaklarına hakim iyi top yapan topu oyuna iyi sokan akıllı olması şarrrt!
Ahmet Özgür 6 yıl önce
Kesinlikle yanlış bir hamle olur, defans bölgesi zaten iyice şişti bir defansa daha ihtiyacımız yoktur. Eğer haber doğruysa yönetim yanlış adım atıyor demektir!
kartal 6 yıl önce
ahmet bey her yere yazmısın madem defans iyiydide bruggedan nasıl basit bir şekilde 5 gol yedik fener maçında necip olması gereken yerde değilde neden ileride durup golü yedirdi
hüseyin 6 yıl önce
hiç izlemedim ama kötü olacağınıda sanmıyorum.
BEŞİKTAŞ 6 yıl önce
ARKADAŞLAR İNANIN TANIYORUM İZLEDİM KAFA TOPLARINDA ÜSTÜN DENGELİ BİR OYUNCU BONSERVİSSİZMİŞ ZATEN ÇOK FAYDALI OLUR.. KESKE DOĞRU OLSA