Problemi sinirmiş

Uzun süredir takımdan ayrı olan Beşiktaşlı futbolcunun ağrılarının, boyundan gelen bir sinirin iltihaplanmasından kaynaklandığı belirlendi. Tedaviye yanıt veren Veli'nin Perşembe günü Avusturya kampına katılması bekleniyor

FUTBOL 21.07.2015, 14:26
1762
Problemi sinirmiş

Beşiktaş, bayramın ikinci günü Avusturya'dan hem sevindirici hem de şaşırtıcı bir haber aldı… 

Veli Kavlak, Perşembe akşamı kampa katılıyor. Omzundaki problem, konulan yeni teşhisle büyük ölçüde giderilmiş ve futbolcunun artık çalışmalara başlamak için hazır hale geldiği müjdesi verilmişti. Yaklaşık 3 aydır takımdan ayrı olan Veli'nin sakatlığının ilginç bir hikayesi var. 

5 DOKTOR MUAYENE ETTİ


Geçen sezon Avusturya'da omzundan ameliyat olan Veli, sezon bitimine 6 hafta kala kas çekmeleri nedeniyle oluşan ağrı yüzünden kolunu oynatamaz hale gelmişti. 2 ay bu şekilde idare etse de ağrılar şiddetlenince tekrar Avusturya'da ameliyatını yapan doktorun yolunu tuttu. Bu arada Türkiye'de 4'ü profesör 5 doktor tarafından muayene edilen Veli'nin derdine çare bulunamamıştı. Geçen sezonun son 1.5 ayında çözümü Avusturya'da arayan Veli, Şenol Güneş'in gelişi ile birlikte Almanya kampına götürülmüş ve daha sonra izin alarak tedavi için doktor doktor gezmeye başlamıştı. Ancak bayramın ikinci günü gelen haber siyah-beyazlıları hem sevindirdi hem de şaşırttı. Çünkü Veli'nin sıkıntısında kulübe bildirilen ifade şuydu: "Doktorlar Veli'nin omzundaki ağrıların nedenini ameliyat olduğu omzunda ararken problemin kaynağının boyundan gelen bir sinirin iltihaplanması olduğu ortaya çıktı." 

PSİKOLOJİSİ DE DÜZELDİ

10 gün önce teşhisi koyan doktorlar, tedaviyi bu bölgeye kaydırınca Veli'nin ağrılarında ciddi azalma gözlendi. Psikolojik olarak da düzelen Veli, bunu kulübe bildirdi: "Aksilik olmazsa Perşembe günü kampa katılacağım." Şimdi gözler Veli'nin idmanlarda sakatlığının nüksedip etmeyeceğine çevrildi. Veli testleri sorunsuz geçerse, hazırlık kampını fazla açık vermeden kapatmış olacak ve lige hazır girecek. 

Yorumlar (3)
hamit göksu 6 yıl önce
daha ilk günden beri diyodum ben sinir yüzünden diye ahhh beşiktaşım benim gibi masörünüz yok çok yazık. bilmediğiniz mehmet topal bile bu şekilde tedavi olup geçen seneki derbi maçımıza çıktı
grkan 6 yıl önce
umarım sinirdir yoksa az erken çıksın sahaya diye 1 yılını heba etmiş oluruz
birol 6 yıl önce
Bu msjı okuyan yönetime yakın biri lütfen bildirsin. GS Arsenalden Flamini ile bedelsiz anlaşmış kendiyle de 2.2M civarı...Ama Melo geri gelince almayacaklar. Biz çökelim, önlibeeo ihtiyacını fazlasıyla görecek bonservissiz oyuncu, çok iyi fırsat.