Pepe görüşmesinde Galatasaray detayı...

Beşiktaş ile tecrübeli stoper Pepe arasındaki yakınlaşmada ilginç detaylar ortaya çıkmaya başladı. Pepe için ilk olarak Galatasaray'ın teklif yaptığı fakat Portekizli yıldızın teklifi düşünmeden reddettiği öğrenildi.

FUTBOL 24.06.2017, 13:59 25.06.2017, 07:31
2986

Transferde önceliği stopere veren Beşiktaş için geçtiğimiz gece heyecan verici bir gelişme yaşanmıştı.  Pepe’nin Kartal’ın ilgi alanında olduğu gündeme bomba gibi düşerken; menajer Ahmet Bulut’un açıklamaları Siyah-Beyazlı camiada büyük yankı uyandırmıştı.

***

Menajer Bulut’un “Lizbon’da Pepe için masadayım. Dev kulüpler peşinde ama, Beşiktaş transfere yakın” ifadelerinin ardından nasıl bir gelişme yaşanacağı merakla beklenirken; transfer öyküsünün perde arkası aralandı.

***

Gazete Habertürk'ten Kartal Yiğit'in özel haberine göre; Menajer Ahmet Bulut’un Portekiz Milli Takımı ile Rusya’da olan Pepe’nin menajeri Jorge Mendes ile yaptığı sürpriz görüşmenin detayları ortaya çıktı. Bulut’un aslında tıpkı Beşiktaş gibi stoper arayan Galatasaray’ın Pepe’ye yaptığı teklifi iletmek için Portekiz’e gittiği öğrenildi.  Galatasaray'ın tecrübeli stopere 2 yıl için 12.5 milyon Euro vermeye hazır olduğu ifade edilirken; Pepe’nin Galatasaray'ın Şampiyonlar Liginde oynamamasını öne sürerek teklifi kabul etmediği belirtildi.

***

Sarı-Kırmızlılar, 2 yıllığına astronomik bir rakam önermesine rağmen bunu net bir şekilde geri çeviren 34 yaşındaki stoper, Ahmet Bulut’un “O zaman Beşiktaş’ı ister misin? Onlar da senin gibi kaliteli bir stoper arıyorlar” teklifine ise sıcak baktı.  Devler Ligi nedeniyle Beşiktaş’ta oynayabileceğini söyleyen Pepe’nin “Şartlarda anlaşırsak neden olmasın.  Quaresma’nın Beşiktaş’ta oluşu da benim için çok önemli” dediği öğrenildi.

***

Yaşanan bu gelişmeleri hemen futboldan sorumlu yönetici Umut Güner’e aktaran Ahmet Bulut, Güner’in görüşmelerde bulunmasını söylemesinin ardından Mendes ile toplantısına devam etti. Taraflar arasındaki telefon trafiğinin ardından Kartal, 2 yıl için Pepe’ye her şey dahil 8 milyon Euro önerirken, Mendes bu teklifi Portekizli yıldıza iletti. Henüz yanıt vermeyen Pepe’nin imza parası istemesi, bu transferin önündeki en büyük engel olarak görülüyor.

***

Menajer Ahmet Bulut’un yaptığı açıklamanın ardından Beşiktaşlı taraftarlar, Pepe’nin sosyal medya hesaplarına akın etti. Hem Instagram’dan hem de Facebook’tan Portekizli yıldıza sayısız mesaj gönderen Siyah-Beyazlılar, 34 yaşındaki savunmacı Beşiktaş’a çağırdı. Pepe’nin İnstagram’dan yaptığı paylaşımın altında “Come to Beşiktaş (Beşiktaş’a gel)” yazan taraftarlar, daha önce Demba Ba ve Mario Gomez’de olduğu gibi Pepe transferinde de etkin bir rol oynamaya başladı.

***

Kaynak: Habertürk

Yorumlar (0)