Pektemek'le Atiba'ya Sözleşme

Siyah-beyazlı yönetimin sözleşmeleri sezon sonu bitecek iki futbolcuya Veli gibi yıllık 1.4 milyon euro önerdiği öğrenildi. Pektemek'e 4 yıllık, Atiba'ya ise 1 senelik kontrat teklif edildi.

FUTBOL 14.01.2015, 08:19
8008
Pektemek'le Atiba'ya Sözleşme

Atiba Hutchinson ve Mustafa Pektemek’le sözleşme uzatma konusunda henüz anlaşma sağlayamayanBeşiktaş Yönetimi, bu oyuncularla yürütülen görüşmeleri gerekirse sezon sonuna bırakacak.

Siyah-beyazlı yönetimin yaptığı ilk teklife olumsuz yaklaşan, ikincisine ise henüz cevap vermeyen Atiba ve Mustafa’ya üçüncü bir önerinin yapılmadığı belirlendi. Yönetimin iki oyuncuyu performanslarının olumsuz etkilenmemesi için fazla sıkıştırmak istemediği kaydedildi.

Başkan Fikret Orman özellikle kanlı formasını hatıra olarak aldığı Mustafa Pektemek’in takımda kalmasını çok isterken, bütçe konusunda bütün yetkiyi ise Futbol Şubesi Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye verdi. Pektemek’in sakat olduğu dönemlerde bile Beşiktaş için sağlığını riske atmasını göz önünde bulunduran siyah- beyazlı yönetim, golcü oyuncuya, Veli Kavlak’la aynı şartlarda sözleşme önerdi.

Mustafa’ya her sezon 100 bin euro artarak yıllığı 1 milyon 400 bin eurodan 4 senelik sözleşme teklif edildiği öğrenildi. Atiba’ya da aynı ücreti vermeyi planlayan Beşiktaş’ın, Kanadalı oyuncuyla sadece 1 yıllık sözleşme yapmayı planladığı aktarıldı.
 

Yorumlar (22)
karakartal 6 yıl önce
mustafanın garanti ücret yerine maç başı ücreti arttırılmalı ve 4 yıl biraz uzun, gerekirse opsiyonlu 3+1 gibi bir sözleşme yapılmalı. Atiba için de 1+1 yıllık sözleşme daha mantıklı
007 6 yıl önce
ikisinide yollayin gitsin atiba zaten 32 oluyor mustafa desen kendine hayri yok havadan para kazaniyor 1 milyon bile cok ona.
Taraftar 6 yıl önce
Atiba yerine Tolgay(yaşları 32 ye 24)Pektemek yerine Guidetti (27ye 23)
Mustafa Dikkaya 6 yıl önce
Çok fazla ikiside 1 milyonu aşmamalı
şükrü tarla 6 yıl önce
mustafa pektemek sakatlık demek senelik 300. bin yeter
Qartalejma 6 yıl önce
pektemek sürekli sakatlanan bir oyuncu geldiğinden beri bedavadan paralar kazandı gönderilsin kime giderse de gitsin atiba ya da yol verilsin kimler geldi kimler geçti
6 yıl önce
Net olmayan haberleri yazmak artık yakışmıyor sizlere Beşiktaş duruşunda yalan olmazzz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın