Pektemek'i de sattınız! Hayırlı olsun size!

UEFA Avrupa Ligi'nde yarın akşam Lokomotiv Moskova'yı ağırlayacak olan Beşiktaş'ta, teknik direktör Şenol Güneş ve oyunculardan Ersan Gülüm, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Herkesin forma şansı bulabileceğini belirten Güneş, Mustafa Pektemek konusunda ise gazetecilere ironik bir yorum yaptı.

FUTBOL 04.11.2015, 15:38 04.11.2015, 15:48
11789
UEFA Avrupa Ligi'nde yarın akşam Lokomotiv Moskova'yı ağırlayacak olan Beşiktaş'ta, teknik direktör Şenol Güneş ve oyunculardan Ersan Gülüm, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Ersan Gülüm: Olimpiyat'taki hava şartları önemli

Yarınki maçtan 3 puanla ayrılmak istediklerini belirten Ersan, "Ligde lideriz. Avrupa Ligi'nde de gruptan birinci çıkmak istiyoruz. Lokomotiv Moskova maçından 3 puanla ayrılmak istiyoruz. Haftada iki maç oynamaya vücudumuz alıştı. Olimpiyat Stadı hava güzel olurusa dezavantaj olmaktan çıkar." diye konuştu. 

"Pektemek'i satmıyoruz"

Kadroda bulunan herkesi forma şansı olduğunu belirten Şenol Güneş, Mustafa Pektemek'in takımdan ayrılacağına ilişkin iddiaları da ironik bir biçimde yanıtladı ve "Kadrodaki 22 oyuncu da verimli oyunculardır. Formda olan oynar. Bu maç 'Sen dinlen, biraz da o oynasın' diyeceğimiz maç değil. Ben ısrar ederim ama hala verimli olamıyorsa oyuncuyu kenara alırım. Mustafa Pektemek'i de sattınız bu arada. Hayırlı olsun size. Ama bizim böyle bir düşüncemiz yok" dedi.

Güneş'in diğer açıklamaları şu şekilde:

*Gruptan çıkabilmek için her şey bizim elimizde. Sahamızda oynuyoruz. Kazanmak için oynayacağız. (Sorulan soru üzerine) Milosevic'ten menunum. Yakın markajda bazı sorunları olabiliyor. Stoper konusunda eksikliğimiz vardı. Bunları yavaş yavaş düzeltiyoruz.

*Kasımpaşa maçından sonra toparlanma süremiz oldu. Ama lokomotiv maçından sonra çok zamanımız yok. Sadece rejenerasyon idmanı ve daha sonra Bursa'ya gideceğiz. Ama biz sadece bu maçı düşünüyoruz. Sabırlı olacağız. Gol arayacağız. İki maçı kazanırsak, son maça kalacağını düşünmüyorum.

"Veli Kavlak'ta acele etmiyoruz"

*Veli şu anda idmanlara çıkıyor. Ama hazır değil. Ben futbolcuya hep söylüyorum, 'Sakatlığın varsa oynama daha iyi. Tehlikeye atmayacaksın kendini' Takıma bugün de katılabilir, haftaya da. Acele etmek istemiyorum. Devre arasına kadar kesin gelir ama kaç maç oynar bilemem.
Yorumlar (0)