Parlayan Yıldız

Beşiktaş’ın Metalist Karkiv’den transfer ettiği Sosa kendini iyiden iyiye göstermeye başladı. Teknik Direktör Muhsin Ertuğral’a göre Sosa bu sezon Türkiye’ye gelmiş en iyi futbolcu.

FUTBOL 09.11.2014, 21:08
1677
Parlayan Yıldız

Beşiktaş’ın Metalist Karkiv’den transfer ettiği Sosa kendini iyiden iyiye göstermeye başladı.  Teknik Direktör Muhsin Ertuğral’a göre Sosa bu sezon Türkiye’ye gelmiş en iyi futbolcu.

Beşiktaş’ın sezon başında 2.5 milyon Euro karşılığında transfer ettiği Sosa her geçen hafta parlamaya devam ediyor.

Yaşadığı sakatlıklar nedeniyle zaman zaman takımdan uzak kalan Sosa, Başakşehir maçında takımın en iyileri arasında yer aldı.


Teknik Direktör Muhsin Ertuğral’a göreyse Sosa sadece bu maçın değil bu yılın en iyi adamlarından biri olmaya aday.

Ertuğral, “Sosa bu yıl Türkiye’ye gelmiş en iyi yabancı. Bunu her geçen hafta belirgin bir şekilde fark edeceğiz” dedi.

Haber: Aydın Cingöz 

Yorumlar (3)
metin 6 yıl önce
adamsın sosa. cidden çok iyi futbolcu, tam takım oyuncusu. takımda bariz bir denge sorunu vardı, sosa ile bu çözüldü. allah nazarlardan saklasın.
umuti 6 yıl önce
iki gollük şutu kurtardı iki de gol asisti yaptı. sıkışık son dakikalarda da takım arkadaşlarını sakinleştirmeye çalıştı. Daha ne isteyelim. Harikasın SOSA!..
mustafa 6 yıl önce
Bence biliç iki ön libero ile oynamak yerine Sosa, Oğuzhan ikilisiyle başlasa daha iyi olur. Çünkü Sosa oyunu hem defansif hemde ofansif oynayabiliyor. Yani bir alex, diego veya snıjder gibi değil iki yönlü oyuncu. Biliç yine transferi on ikiden vurmuş. Transferleri kesinlikle biliç yapmalı. Adam kendi sisteminde oyunayabilecek nokta transferler yapıyor.