Panik Yapmayın

Sivas maçının devre arasında Biliç konuştu, takımı 2. yarıda coştu.

FUTBOL 21.10.2014, 04:54
751
Panik Yapmayın

"Cebindeki son parayla bilet alıp buraya gelen insanlar var o tribünde. Tek istedikleri sizin maçı kazanmanız. 1-0 gerideyiz ama oynadığımız oyunun hakkı bu değil. Sizden yapamayacağınız bir şeyi istemiyorum. Hadi! Gidin, kazanın ve buraya öyle dönün."

ANKARA'DA Sivas'ı ağırlayan Beşiktaş, ilk yarısını 1-0 geride kapattığı maçı 3-2 kazanmayı başardı ve liderlik koltuğundaki yerini korudu. Otoriteler bu karşılaşmada en çok siyah-beyazlı oyuncuların coşkulu futboluna vurgu yaptı. Bunda en büyük etken tabii ki Osmanlı Stadı'nın tribünlerini dolduran taraftarlar ve onların takıma verdiği destekti... Ancak bu istekli oyunda teknik direktör Slaven Biliç'in devre arasında yaptığı konuşma da önemli bir faktör...

İLK 45 dakikayı bitiren düdüğün ardından futbolcular soyunma odasına gitti... Ancak Biliç ve yardımcıları içeri girmeden önce koridorda yaklaşık 5 dakika süren bir toplantı yaptı. Sonrasında Hırvat teknik adam, oyuncularının yanına geldi ve onları ikinci yarı için sahaya şu sözlerle uğurladı:

"1-0 gerideyiz ama oynadığımız oyunun karşılığı kesinlikle bu değil. Taraftarlar, maçın başından beri size inanılmaz destek veriyorlar. İçeri girerken bile sizi alkışladılar. Onlar şu ana kadar görevlerini yaptı ve şimdi sıra sizde.

'PANİK YAPMAYIN'

BAKIN buraya bize gösterilen inanılmaz ilgi ve sevgi nedeniyle zar zor gelebildik. O insanlar belki de ceplerindeki son parayla maç bileti alıp buraya geldiler. Şu an tek bir istekleri var, o da sizin bu maçı kazanmanız. Ben bunu yapacağınıza yürekten inanıyorum. Çünkü kazanmak için hem zamanımız hem de gücümüz var.

ŞİMDİ sahaya çıkalım ve ikinci yarıya baskılı bir şekilde başlayalım. Ancak bu baskıyı paniğe dönüştürmeyin. Çünkü bu rakibin işine gelir.

KENDİNİZİ o tribündeki bir taraftarın yerine koymanızı istiyorum. Bu maça maddi ve manevi fedakârlık yaparak sadece sizlerin galibiyetini görmek için gelen bu insanları buradan boynu bükük göndermeyin.

SİZDEN?asla yapamayacağınız bir şeyi istemiyorum. Hadi! Gidin, kazanın ve buraya öyle dönün. Hepimiz evimize mutlu dönelim."

 

VATAN

Yorumlar (0)