Orman'dan Sky Sport'a açıklama

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İngiliz basınına yaptığı açıklamada Cenk Tosun için 20 milyon sterlinin yeterli olmadığını söyledi.

FUTBOL 03.11.2017, 16:07 04.11.2017, 22:17 kartalbakışı.com
882
Orman'dan Sky Sport'a açıklama

Şampiyonlar Ligi 4. maçında Monaco'yla karşılaşan Beşiktaş, o gece yalnızca Fransız ekibini ağırlamadı. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden pek çok gazeteci, Vodafone Park'ın meşhur atmosferini yaşamak için Dolmabahçe'deydi.

***

Statta bulunan kuruluşlardan Sky Sport, İstanbul izlenimlerini derlediği haberinde, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın sözlerine de yer verdi. İngiliz yayıncısına konuşan Orman, hem kulüp hedeflerine, hem de son dönemde adı Premier Lig ekipleriyle anılan Cenk Tosun'un akıbetine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

***

"Chelsea'den daha avantajlıyız ama..."

Premier Lig kulüpleriyle Türk kulüplerinin pazar payına ilişkin konuşan Orman, "Premier Lig ekiplerinin sponsorları için pazar hedefi İngiltere değil, dünyanın geri kalanı. Ligleri dünya çapında yayınlanıyor bu nedenle de çok daha fazla taraftara sahipler. Bakıldığında bizim Chelsea'ye oranla çok daha büyük bir avantajımız var, çünkü yerel olarak sadece İstanbul'da 5 milyondan fazla destekçiye sahibiz. Onların yerel bölgeleri ufak ancak buna karşın dünya geneline hitap ediyorlar." dedi.

***

"Cenk için 20 milyon £ az"

Bu sezonki formuyla Tottenham, Everton, Newcastle ve Crystal Palace gibi takımların radarına giren Cenk Tosun hakkında da görüşlerini bildiren Orman, "Cenk'i sezon ortasında herhangi bir takıma satmamız pek de olası gözükmüyor. Bu transferin gerçekleşebilmesi için, inanılmaz rakamların bize sunulması lazım. Şu an için 20 milyon £ yeterli değil, satmamızı gerektirecek bir durum da söz konusu değil. Sezon sonuna kadar bekleyebiliriz." ifadelerini kullandı.

***

Kaynak: Fanatik

Yorumlar (0)