''Ohhh be! Dünya varmış''

F.Bahçe'yi yenip 2 yıl aradan sonra derbi kazanan Beşiktaş'ta alınan 3 puan en çok siyah-beyazlı yöneticileri sevindirdi.

FUTBOL 29.09.2015, 07:58 29.09.2015, 08:00
465

 Siyah-beyazlı idareciler, maçtan sonra yaptıkları yorumlarda “En son Olcay’ın İnönü’deki golüyle büyük sevinç yaşamıştık. İyi oynayıp kazanamadığımız mücadeleler vardı. Sonunda Mario Gomez bizi bu stresten kurtardı” ifadelerini kullandılar

2yıllık Slaven Biliç döneminde oynadığı 8 derbide galibiyet yüzü göremeyen Beşiktaş, F.Bahçe karşısında aldığı 3 puanla bu özlemini dindirdi. 3-2’lik galibiyete belki de en çok siyah-beyazlı yöneticileri sevindirdi. 

KARŞILAŞMANIN son düdüğüyle birlikte büyük mutluluk yaşayan yöneticiler, ardından yaptıkları yorumlarda şu ifadeleri kullandılar: “En son İnönü Stadı’nda oynadığımız son derbinin son saniyesinde Olcay’ın attığı golle tarif edilemez bir sevinç yaşamıştık. O maçın önemi çok büyüktü ve F.Bahçe’yi 3-2 yenmiştik. Ardından çıktığımız 8 derbiyi de kazanamamıştık ancak bu maçların birçoğunda iyi oynamış ve galibiyeti hak etmiştik. 


‘ARTIK HER ŞEY ÇOK FARKLI OLACAK’

DERBİ kazanamamak hem oyuncuların hem de bizlerin üzerinde büyük stres yaratıyordu. Hocamız Şenol Güneş önderliğinde, başta attığı gollerle Gomez olmak üzere bu çocuklar hem kendilerini hem de bizleri bu stresten kurtardılar. 

BU galibiyet, bundan sonraki derbilere de yansıyacaktır. Özellikle geçen sezon Tottenham’a, Arsenal’e, Liverpool’a kök söktüren bu takım derbilerde istediği sonuçları alamıyordu. Ancak artık kazanabileceklerini gördüler ve bundan sonrası farklı olacaktır.”

Vatan
Yorumlar (0)