Oğuzhan olmazsa! Gunnarsson...

Oğuzhan Özyakup'un sözleşmesi sezon sonunda sona ererken Beşiktaş yönetimi alternatif isimlere yönelmeye başladı. 

FUTBOL 27.12.2017, 10:40 28.12.2017, 12:17 kartalbakışı.com
1490

Beşiktaş yönetimi, transfer çalışmalarını dört koldan sürdürüyor. Bir yandan eksik mevkiler için arayışlarını sürdüren siyah-beyazlılar, bir yandan da sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan oyuncuların yerine alternatif isimlerle görüşmelere hız verdi. Bu isimlerden biri de, anlaşması 30 Haziran'da sona erecek olan ve halen sözleşme uzatmayan Oğuzhan Özyakup... Pogba sayesinde 8 numaralar futbolun en değerli 'kalemi' haline gelirken, sözleşmesi sezon sonunda bitecek 8 numaralar arasında Oğuzhan en değerli 4'üncü oyuncu konumunda.

***

"Adam gibi anlaşalım"

Beşiktaş'ın yıldızı Oğuzhan'ın önündeki en değerli 8 numaralar ise Ander Herrera (M.United), Leon Goretzka ve Max Meyer (Schalke). Oğuzhan'ın Hollandalı menajeri de bu durumu fırsata çevirmek için elinden geleni yapıyor, hatta Beşiktaş'ın kaptanı olduğu ama en az kazananlardan birisi olduğunun üzerinde sürekli duruyor. Başkan Fikret Orman'dan ise Oğuzhan'a sürpriz bir öneri geldi: "Beşiktaş'ın kaptanısın. Sürekli pazarlık yapan menajerini bırak, adam gibi anlaşalım. Sana, bizi de seni de tatmin edecek teklif gelirse söz veriyorum, satacağım." Başkan Orman'ın, genç kaptana bu teklifi yaparken; B planını da devreye soktu.

***

Her şey Oğuzhan'ın imzasına bağlı!

Siyah-beyazlıların hedefindeki ismin İzlanda Milli Takımı'nın kaptanı Aron Gunnarsson olduğu öğrenildi. Şenol Güneş'in 3-0'lık Türkiye galibiyetinde başrol oynayan, çift yönlü oyuncuyu çok beğendiği ve olumlu rapor verdiği belirtildi. Cardiff'te forma giyen Gunnarsson'un menajeriyle bir görüşme yapılırken, şu an için resmi bir teklif sunulmadı. Ama siyah beyazlıların Şampiyonlar Ligi macerası, İzlanda Milli Takımı'nın eski hocası Jolly Sverisson'un da onayı ile 28 yaşındaki oyuncu Beşiktaş'a imza atmaya hazır olduğu; her şeyin Oğuzhan'ın sözleşme yenileyip, yenilememesi ile netleşeceği ifade edildi.

***

Kaynak: Fotomaç

Yorumlar (0)