O Sözleri Olay Oldu!

Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak’ın “Rizeli Koray’ın kırmızı kartı ağırdı” ve “Daha lider olmadık, G.Saray henüz oynamadı” açıklamalarını yazarlarımıza sorduk...

FUTBOL 10.02.2015, 04:13
3548
O Sözleri Olay Oldu!

BEŞİKTAŞ Basın Sözcüsü Metin Albayrak, önceki gün oynanan Çaykur Rizespor maçının ardından verdiği demeçlerle siyah-beyazlı taraftarları kızdırdı... Rizesporlu Koray’ın Motta’nın dizine bastığı pozisyon sonrası çıkan kırmızı kart için “Karar ağırdı” diyen Albayrak, ayrıca siyah-beyazlılar ile G.Saray arasındaki puan farkı 5’e çıkmış olmasına karşın “Daha lider olmadık, G.Saray henüz oynamadı” açıklamasını yapmıştı. Albayrak’ın bu sözlerini yazarlarımıza sorduk... İşte yaptıkları yorumlar:
 
Ortak fikir: Olur böyle şeyler
 
Serhat Ulueren: Sempati ile bakıyorum
METİN Bey tahmin ediyorum Rizeli. Memleketi Rize olduğu için galip gelen takımın yöneticisi sıfatıyla böyle bir sempati yaratmak istemiş olabilir veya dalgınlığına gelmiş olabilir. Kırmızı kart pozisyonunda Motta’yı Allah korudu. Ama Koray’ın gelişi zaten kırmızı karttı. 

PUAN olayında da daha önce ilk olarak F.Bahçe, sonra G.Saray, ardından Beşiktaş lider oluyordu. Herhalde aklı o ilk 15 haftalık 
 
periyotta kaldı. Kendisine sempati ile bakıyorum. Hiçbir zaman ortamı germiyor. Ne derse desin, söyledikleri beni rahatsız etmiyor. Keşke diğer yöneticilerimiz de böyle hatalar yapsa ama işin özünde şiddeti körüklemese.
 

Güntekin Onay: Kendisi çok centilmen
 
KIRMIZI kart pozisyonunun tekrarını görmediği için tam olarak süzememiş olabilir. Bazen Beşiktaşlılar, ‘Biz farklıyız, rakiplerimiz gibi değiliz. Onlar pragmatist, machiavellist, biz halk takımıyız’ söylemini biraz abartıyor. Sayın Metin Albayrak’ın 9 kişi kalan bir rakibi yendikleri için kırmızı kart pozisyonunda yaptığı yorumla bu duruşu abarttığını düşünüyorum. Kendisi tanıdığım biri ve çok centilmen bir insan. Ama Koray’ın kırmızı kartı benim son zamanlarda gördüğüm en net kırmızı kart.
 
LİDERLİK konusunda ise herhalde boş bulundu. Tam hakim olmadan açıklama yapmak durumunda kalmış olabilir. Art niyet aramamak lazım. Olur böyle şeyler.
 
‘Çığırtkanlık yapan bir yönetici olmam’
 
BEŞİKTAŞ Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Ç.Rize maçının ardından yaptığı “Koray’ın kırmızı kartı ağırdı” açıklamasıyla ilgili olarak VATAN’a konuştu. “Oturduğum yerden gördüğümü söyledim” diyen Albayrak “O an bana çok tehlikeli bir hareket gibi gelmedi. Tabii ki en iyisini hakemler bilir. Çünkü 3 hakemin gözünün önünde oldu. Ama bana sorulduğunda gördüğümü söylemek en doğal hakkım. 
Televizyondan tekrarı seyredince ben de ‘Evet, kırmızı kartmış’ dedim. Çığırtkanlık yapan yönetici tipine kimse beni sokamaz. Gördüğümü söylerim” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (9)
ömmercan mn 6 yıl önce
ona cıgırtkanlık yapmak demezler BJK YÖNETİCİ AMA BEŞİKTAŞTAN Bİ HABERDAR DERLER DAHA BJK PUAN DURUMDAN HABERİ YOK BJK MACLARINI NASIL SERYRETTİGİ BELLİ ....BUNLAR BJK COK RAKİPLERE ÜZÜLENLER....B ALBAYRAK SENİN CIGIRTKANLIGINI YEMEZLER COK TEPKİLER GELİNCE CARK ETTİN...
grkan 6 yıl önce
korunmak için yazarlardan yardın istemiş :S
kadıköy panteri 6 yıl önce
ankarada yaşayan beşiktaşlı kardeşlerim pes 2013 turnuvası yapalım
Manwe 6 yıl önce
O pozisyona kırmızı kart demeyen insan değildir. Maçı seyrederken faulü gördüğümde allah vere dizi filan kırılmasın diye dua ettim. Biraz daha dik vursa gencecik çocuğun diz kapağını kırardı o darbe. Parende attı Motta olduğ yerde daha neyin kartını tartışıyosun be adam!!! hakedene centilmen olalım tamam ama o darbeyi yapan adam da katlanarak çeksin cezasını. Motta'nın futbol hayatı bitmiş olabilirdi. dikkatli izlerseniz sadece "kırmızı doğru" demezsiniz adamın daha çok ceza alması için her türlü baskıyı yaparsınız. krampon tabanıyla tekme atar mı insan insana??? Allah korudu...
kaan 6 yıl önce
Beşiktaşın yöneticisi puan durumundan bihaber bıraksın bu işleri daha lider olmadık diyo iyi baksın puan tablosuna :))
Nartallo 6 yıl önce
taraftar - yönetici farkı biz günlük hayatın zorluğu içerisinde o puan durumlarını, kartları, penaltıları, pozisyonları ezbere biliyoruz onların haberi bile yok!
pascall 6 yıl önce
kardeşim hakemleri beşikyaşın karşısına alıyosun... adam öldürmeye teşebbüse... kırmızı kart ağırdı diyorsun... başkan bu adamları nerden buluyorsun...!! birde basın sözcüsü... başkan Ahmet nur çebi ve metin vardarın dışında konuşmayın kardeşim.....!!!
engin saka 6 yıl önce
kardeşim kayseri erciyes maçı sonrasıda daha feci bir açıklama yapmıştı ülkede gazeteci yokki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın