Nobre'den Talisca yorumu!

Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi takımlarda uzun yıllar forma giyen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı da alan Brezilyalı Nobre, ismi Manchester United ve Monaco gibi ekiplerle anılan, Brezilya Milli Takımı'na çağrılıp çağrılmayacağı tartışılan Anderson Talisca'yı tartıya çıkardı.

FUTBOL 07.03.2018, 11:55 07.03.2018, 12:49 kartalbakışı.com
329

38 yaşındaki futbolcu "Türkiye’de oynayan Brezilyalıların performansını yakından takip ediyorum. Fenerbahçe’de Giuliano, Josef de Souza arkadaşlarım. Beşiktaş’ta Talisca ve diğerlerini izliyorum. Talisca çok iyi bir futbolcu" dedi.

Siyah-beyazlıların Benfica’dan bonservisini almak için çabaladığı 24 yaşındaki futbolcunun isminin Manchester United ile anıldığını hatırlattığımız Nobre’ye, vatandaşını ilerleyen yıllarda bu seviyelerde görüp göremeyeceğimizi sorduk. Nobre şunları söyledi:

***

"Performansta devamlılık şart" 

“Manchester United’da oynaması bence çok zor. Bunu gerçekleştirmek için daha çok çalışması gerekir. Çünkü orada oynamak kolay bir şey değil. Güçlü olmak ve üst düzey performans sergilemek zorunda. Aynı zamanda performansında devamlılık olması gerekiyor. 

***

"Şu an hazır değil, ilerde olabilir" 

Talisca geçen sezon iyi oynadı. Bu sezona ise çok iyi başlamadı. Ancak 3-4 maçta tekrar toparladı ve üst düzeye çıktı. Bu denge bence çok önemli. Kendisinin henüz genç ve gelişime açık olduğunu gözden kaçırmamak gerek. Yetenek açısından da ihtiyaç duyulacak özelliklere sahip bir isim. Çok iyi bir sol ayağı var. Belki ilerde Manchester United forması giyebilir ama bence şu an orada oynamaya hazır değil”

***

Kaynak: Skorer

Yorumlar (0)