Mustafa'nın gözünü Karanlık kurtardı!

Beşiktaş Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık ambulansta yaptığı kritik müdahale ile Mustafa Pektemek’in kapanan sağ gözüne zarar gelmesini engellemiş oldu.

FUTBOL 09.12.2014, 04:41
1674
Mustafa'nın gözünü Karanlık kurtardı!

TRABZONSPOR mücadelesinde hakem Mete Kalkavan’ın işaretiyle yerde yatan Mustafa’nın yanına koşan Beşiktaş Doktoru Ertuğrul Karanlık, gördüğü manzara karşısında kısa süreli bir şok geçirdi. Göz kapağındaki yarıktan akan kan tamponla durdurulamıyor, burun kemiğinin açtığı delikten de adeta kan fışkırıyordu. Durumun ciddi olduğunu gören Karanlık hemen sahaya ambulans istedi.

MUSTAFA ambulansa alındıktan sonra Karanlık, beyin cerrahı, çalışan tomografi, uzman göz doktoru ve acil müdahale doktorunun olduğu bir hastaneye götürülmelerini söyledi. Özel hastanelerde bu 4 şartın tamamının olmaması nedeniyle Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gidilmesine karar verildi. Uzman doktorların acilen hastaneye gelmelerini talep eden Karanlık, eskiden ambulans doktorluğu yapmasının da vermiş olduğu tecrübeyle hemen Mustafa’nın damar yollarını açtı, ağrı kesiciler vererek milli oyuncuyu rahatlattı.

İÇ kanama olup olmadığını kontrol edip kanın dışarı akmasını sağlayan Karanlık’ın en önemli müdahalelerinden biri de kırık olan elmacık kemiğinin göz çukuruna gelen kısmının göze zarar vermemesini sağlamak oldu.

Yorumlar (4)
Ersun yanal serefsizi 6 yıl önce
Ben ersun, adi herifin biriyim bem. Kasabim! Psiligin tekiyim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
aslanavcisi 6 yıl önce
helal olsun Ertuğrul hocaya doktor dediğin böyle olacak işte
oktay 6 yıl önce
trabzon rıdvan dilmenide sakatladı futbol hayatını bitirdiler. dembaba yı sakatladıktan sonra mustafa hedef seçildi ve suratı dağıtıldı. bunun tesadüf olduğunu zannetmiyorum. cenk tosun oyuna girince onada fauller başladı ama sakatlamalarına sanırım zaman yetmedi. malum galatasaray maçımız yaklaşıyor. size vurana sizde vurun acımayın. akılları başlarına gelsin. sahada ne yapıyorlarsa ıkı katını yapın.
Faruk 6 yıl önce
serefsiz futbolcu bozması belkalem dograduın lan adamları