Mitroglou Krizi

Hırvat hocanın, Başkan Fikret Orman ile yaptığı toplantıda Yunan golcüyü şart koştuğu ancak Futbol Direktörü Önder Özen’in bu transfere karşı çıktığı öğrenildi. Bilic’e yakın menajerlerin transferleri tıkadığını belirten Özen, “Hocanın bunları kulüpten uzaklaştırması lazım. Yoksa siz uzaklaştırın” dedi

FUTBOL 19.08.2015, 11:55
110
Mitroglou Krizi

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic ile siyah - beyazlı yönetimarasında ikinci Eneramo krizi yaşandı. Daha önce yönetim ve ÖnderÖzen’in tüm itirazlarına rağmen Eneramo’yu aldıran Bilic şimdi deFulham’da oynayan Yunan golcü Mitroglou’yu şart koştu. Başkan FikretOrman ile geçtiğimiz günlerde Hırvatistan’da biraraya gelen Kartal’ınhocasının, kendi menajerlerinin önerdiği Yunan golcünün alınmamasıdurumunda yeni sezonda sorumluluğu kabul etmeyeceği yönünde uyarılardada bulunduğu ortaya çıktı.


Bilic’in bu isteğini duyan Önder Özen iseMitroglou’yu kesinlikle istemediğini Fikret Orman’a iletti. Butransferin içerisinde Bilic’e yakın menajerlerin olması nedeniylerahatsızlık duyan Özen’in, Orman’a, Brezilyalı Fred için baskı yaptığıöğrenildi. Öte yandan 1.5 milyon euroya Mitroglou’yu kiralamak içinFulham ile anlaşan Başkan Fikret Orman, menajerlerin fiyatın arttığınısöylemesi üzerine adeta çılgına döndü. 1.5 milyon euroya anlaşan Ormanfiyatın bir anda 2 milyon 200 bin euro olması nedeniyle geri adım attı.Öte yandan önceki gün Başkan Fikret Orman ile bir araya gelen BeşiktaşFutbol Genel Direktörü Önder Özen, Teknik Direktör Slaven Bilic’işikayet etti.


Bilic etkileniyor


Siyah - beyazlıtakımın transfer çalışmalarının Bilic’i tanıyan menajerler yüzündensürekli tıkandığını söyleyen Özen’in, Orman’a “Hocanın bunları kulüptenuzaklaştırması lazım. O yapamıyorsa yönetim olarak sizin uzaklaştırmanızlazım” ifadelerini kullandığı öğrenildi. Bu menajerlerin sürekli kulübeve takıma yakın olmasını doğru bulmadığını Başkan Orman’a ileten ÖnderÖzen’in, Bilic’in bu isimlerden etkilendiğini ve transferlere bu açıdanyön verdiğini söylediği de ortaya çıktı.

Yorumlar (0)