Metin Albayrak'ın açıklamaları Çarşı'yı kızdırır

Beşiktaş'ın bugün gerçekleşen Divan Kurulu Toplantısı'nda Beşiktaş Kulübü eski genel sekteri ve basın sözcüsü Metin Albayrak, Kongre üyesi Kadir Kılıç'ın sorusunu yanıtladı. Albayrak'ın bu açıklaması üyeler arasında büyük ses getirdi.

FUTBOL 15.11.2014, 17:48
2670
Metin Albayrak'ın açıklamaları Çarşı'yı kızdırır

Metin Albayrak, kongre üyelik başvurularının neden bekletildiğiyle ilgili soruya şu cevabı verdi:

"Seçme Sicil Kurulu'ndan Genel Sekreterliğe gelen dosyalar inceleniyor. Üyeliklerinde sıkıntı yoksa onaylanıyor. Bir sıkıntı varsa da onaylanmıyor ve tekrar seçme sicil kuruluna yollanıyor. Benim genel sekreterliğim döneminde üyelik başvurusu yapanların Gezi Parkı olayları ve Galatasaray maçında olaylara karıştıklarını tespit ettik. O yüzden çok detaylı bir çalışma yaptık. Geçtiğimiz aylarda da Yönetim Kurulu içerisinde bir görev değişimi yaptık ve ben Genel Sekterliği Ahmet Ürkmezgil'e devrettim."


Bu cevaptan sonra bir diğer üye Ali Rıza Dizdar ayağa fırlayarak "Gezi'ye katılmak suç mu? Gezi'ye ben de katıldım, Çarşı Gezi'nin şerefidir.... Peki bizi de üyelikten atacak mısınız?" diye sordu.

Bilindiği gibi Siyah-Beyazlılar'ın ünlü taraftar grubu Çarşı'ya, Gezi Parkı olaylarına destek verdiği gerekçesiyle ağır ceza mahkemesinde dava açılmıştı. Metin Albayrak'ın bu açıklaması, Siyah-Beyazlı renklere gönül verenler tarafından nasıl karşılanacağı ise merak konusu haline geldi.

Yorumlar (14)
Ah be çArşı 6 yıl önce
Neden karıştın gezi olaylarına.
Şimdi bu kadar sıkıntıyla uğraşmazdın.
ilkngunden kartal 6 yıl önce
Bjk carsi gezininnonurudur
Gonzo 6 yıl önce
@Ah be çArşı

Çarşı Gezi'ye katıldı çünkü ebenin örekesinden dolayı....
bjkli 6 yıl önce
bjk resmi twitter sayfasını takip edelim renklileri geçelim
be_wild 6 yıl önce
çarşıyı çarşı yapan beşiktaş taraftarıdır.çarşı içine renkli solcuları alırsanız olacağı bu olur.
lafa gelince tribünde omuz omuza garimüslüm,muhafazakar,ateisti omuz omuza bağırıyoruz dedik ama bi gezi olayında ak partili arkadaşlarını geziye destek veren renklilere değiştiler.çarşıyı çarşı yapan gezi karşıtı yokmu?
şimdi çıkmışlar çarşı solcudur diyorlar,çarşı pankartını alıp geziye götürenler artık bellidir.son zamanlarıdır tribünde.
şevşek ali bursa dönüşü küfür etmeyin burdayım demesi ince bi mesajdı yönetime,kendisini beşiktaştan büyük gören taraftar zihniyeti var.solçarşı yürüyüş yapsın azizde gelir rahat olun.
kapalıdaki kutudan yönetilme bitti artık,amaçları gezi değil amaçları f.orman yolluk vermiyor diye hasım oldular.
bu olayları beşiktaşa sıçratmayın şerefsizlik yapmayın.pankart arkasındaki herkes beşiktaşlımı?forumlşarda beşiktaşa küfür ediyorlar çarşı canmış.
cem boynerden çarşı isim hakkını almış,ali şevşek hadi isim hakkını istesin bakalım verecekmi:)
bossBesiktasss 6 yıl önce
metin denen dallama sen ve senin gibileri gider ama CARSI VE BESIKTASIM EBEDIDIR..HATTINI ASMA CARSIYA LAF ATMA...renkli seni
hasan kurtkaya 6 yıl önce
bilen bilir çarşı Beşiktaş taki akkoyun işkembe salonu zamanı çarşıydı .şimdi para basan avm oldular .yok sol tandaslıymış yok içinde ülkücü gruplar varmış ,yok efendim kapalıda namaz kılanda varmış ,alkol alanda varmış .
bana kimse masal anlatmasın .fikret ormanı azizden çok daha zor günler bekliyor .o 4500 tl lik 1903 trbününden hangi çarşı li cebinden para verip alıcak herkes görücek
Haldun 6 yıl önce
Carsi olmadan besiktas olmaz.bu sonradan ortaya cikan yonetici musveddeleri kendine gelsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın