Mersin’de gece Güneş’i

Güntekin Onay kaleme aldı.

FUTBOL 17.08.2015, 02:50
2748
Mersin’de gece Güneş’i
BEŞİKTAŞ çok hızlı başladı. Baskı, tempo, kalite dolu bir 10 dakika ve Cenk Tosun’un golü... Bu sezon ile ilgili bize fikirler sunan bir 10 dakika oldu. Aslında Şenol Güneş’in ofansif oyun anlayışını, mantalitesini gösteren ilk basamak Oğuzhan’ı Atiba’nın yanında kullanmak oldu. Pas kalitesi, topun hızı, atak kalitesi ile sürekli golü düşünen ve arayan bir Beşiktaş göreceğiz bu yıl. Atiba’nın 1’i direkten dönen 2 gol pozisyonu zaten çok şey anlatıyor. Geçtiğimiz 2 yıl golü bulduktan sonra el frenini çeken Beşiktaş, Güneş ile vites yükseltiyor. Fark çok açık. Kimse sakın Mersin zayıf demesin. Bu takım geçen yıl aynı kadro ile 7. oldu. 
 
“NEDEN Gomez yok? Cenk var?” diye soranlar cevabını ilk 45 dakikada aldı. Cenk çok kaliteli bir golcü. Şenol Güneş, hazırlık maçlarındaki golcü performansı ve çalışmasının karşılığında forma vererek genç golcüyü mükafatlandırdı. Cenk de hocasını mahçup etmedi, hat-trick ile başladı. 
 
OĞUZHAN SANAT ŞAHASERİ 
 
Beşiktaş, Nakoulma ve Weillton’un savunma arkasına koşularıyla sorunlar yaşadı ve golü de böyle yedi. Güneş zamanla bu sorunu çözmek için tedbirler alacaktır. 
 
HEYECANLA beklenen Quaresma, forvet arkasında, merkezde başladı. Orijinal pozisyonu olmamasına rağmen Beşiktaş’ı öne taşıdı, zaman zaman topu ayağından geç çıkarsa da rakip orta sahayı ve savunmayı geriye itti. Ancak sahanın yıldızı Oğuzhan’dı. Şenol Güneş ile çıkış yakalamasını beklediğimiz Oğuzhan, hünerlerini sergiledi. Oyun zekası ve tekniği ile devleşti. 4 golün hepsinin hazırlayıcısı oldu. 
 
ATIBA ve Beck, kusursuz ve temiz bir oyun sergilerken, Tosiç de oyun aklı, pozisyon bilgisi ve çift yönlü performansıyla beğeni topladı. Ancak son dakikadaki hatası ile iyi oyununu gölgeledi.
 
SEZONUN henüz ilk maçı. Beşiktaş yeni oyun anlayışına haftalar geçtikçe daha da fazla adapte olacak, gelişme kaydedecektir. Geçen sezon Bursa ile 69 gol atan Şenol Güneş, Beşiktaş’ı yıllardır hasret kalınan golcü kimliğine büründürecek, genç yıldızları parlatacaktır. İlk maç bunu fazlasıyla gösterdi. 4 gol, 10’dan fazla pozisyon ve gol girişimi ile ilk haftanın ardından ligin en çok keyif veren takımı Beşiktaş oldu. Her şeye rağmen bir stoper ve orta saha transferi ile siyah-beyazlılar kadro derinliğini arttırmalı. 
Yorumlar (7)
Deniz YILDIZ 5 yıl önce
Allah aşkına düzelt şu yazını. Maç kaç kaç bitti dön bir bak.
TEMEL İn 5 yıl önce
onayın nasıl mac seyrettigi belli YAZISINDAN MACI 80 BİTİRMİŞ BUNLARMI BJK YAZARI AMATÖR GİBİ MAC 5 2 ONAY MAC MI SEYRETMİŞ YAZIMI YAZMIŞ BELLİ DEGİL
nartallo 5 yıl önce
Yazarlar çoğu zaman maç bitmeden yazısını yazmış oluyor güntekin onay düzeltmeyi unutmuş sadece frei'nin golünden sonra
nacı 5 yıl önce
ufak maclarda herkes boyle oynar. oguzhan hangı derbı macında boyle oynamıs.goren varsa soylesın. muhım olan o maclar. bunlar degıl.
vurucu 5 yıl önce
K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!K A L E C I !!!
marco 5 yıl önce
amma büyüttünüz ya gerçekçi olun biraz. mersin bir alt ligin en büyük favorisi ve bu sezon avaraj takımı olurlar.
temel in 5 yıl önce
nartallo arkadaşım güzel söylüyorsunda işini güzel yapan adam hic birşeyi unutmaz niye mac bitmeden yazı yazanlar varsa bu cok yanlış öyle yaparsalar onay gibi madara olurlar vede ciddiye alınmazlar maclar 90 dakika artı uzatmalar var 1 saniyede 1 dakikada futbolda cok şeyler degişir yazarlar bilmiyormu bunu sanki işte türkmedyası ve türk futbolunun kısa ca hali