Mandzukic ile konuştum

Beşiktaş'ın yeni transferi Vida, siyah-beyazlı takımın Antalya kampında basın toplantısı düzenledi.

FUTBOL 05.01.2018, 16:08 06.01.2018, 10:45 kartalbakışı.com
805

Vida, "Galatasaray ya da Fenerbahçe'den teklifler aldın mı?" sorusuna, "Birkaç kulüpten ciddi teklifler aldım ancak ben Beşiktaş'ı tercih ettim. Önemli olan şu anda ben buradayım ve bu takımın oyuncusuyum" dedi. 

***

Vatandaşı Mandzukic ile görüşmesini de anlatan Vida, "Mandzukic'e Beşiktaş'a gidiyorum dedim ve bana da inanılmaz bir takıma gidiyorsun dedi. Ben Mario'nun buraya transfer olmasını çok istiyorum ama o şu anda Juventus'ta. İnanıyorum ama çok zor bir transfer" ifadelerini kullandı.

***

Beşiktaş ile 5 ay önce ön sözleşme imzaladığını ve sözünde durduğunu ifade eden Vida, "İnanılmaz bir kamp dönemine başladık, takım çalışması, kamp çalışması şu anda her şey yolunda. Takımdaki herkes ile aram iyi. Tosic, Pepe ve Mitro ile rekabetim olacak ancak elimizden geleni yapacağız, hocamız da kararını verecek. Bu transferin yazın gerçekleşmesi isterim daha tatlı bir rekabet olurdu ancak şu anda buradayım. Ben, buraya oynamak için geldim, mücadelemi son ana kadar vereceğim. Beşiktaş ile Avrupa şampiyonasından sonra görüştük, benimle ilgilendiler. Fransa'daki şampiyonadan sonra da iyi maçlar çıkarttım ve Beşiktaş'ın daha fazla ilgi alanına girdim. 5 ay önce de Beşiktaş ile ön anlaşma imzaladım, sözüm de durdum. Birçok teklif aldım ancak ben, ailemden sözümde durmayı öğrendim. Mitro ve Mrmic ile görüştük, iki kez Slaven Bilic ile görüştüm Beşiktaş için. Hepsi, inanılmaz büyük bir kulübe gittiğimi söyledi, muhteşem bir taraftar var" şeklinde konuştu.

***

Beşiktaş için terinin son damlasına kadar mücadele edeceğini ifade eden Vida, "Beşiktaş için her şeyimi vereceğimi söyleyebilirim. Benim asıl mevkim stoperdir. Sol stoper olarak oynadım. Gerektiği zaman sağ bek ve sol bek olarak oynadım. Hocam hangi bölgede görev verirse oynarım. Beşiktaş'ta çok ciddi bir rekabet var. Mitrovic önü açık bir oyuncu. Her şey onun elinde. Çok çalışması lazım. Genç oyuncuların süre alması kolay olmuyor. Beşiktaş'a gelmeden önce futbol oynamadığım dönemde idmanlarıma devam ettim. Bireysel olarak çalışmalarımı sürdürdüm. Takımla çalışmak bambaşka bir durum. Şu ana kadar her şey yolunda" dedi.

***

Vodafone Park'a çıkmak için sabırsızlandığını da vurgulayan Vida, "Oyunu iyi okurum. Babam da futbolcuydu. Babamın genlerinden aldım. Dikkatli oynuyorum. Tecrübeli olduğum için fazla kart görmüyorum. Agresif bir yapıya sahibim ama kendimi sürekli kontrol ediyorum. Taraftarlar inanılmaz sevgi gösterlerinde bulundular. Taraftarları mutlu edeceğimize inanıyorum. Taraftarların bizimle gurur duyacakları sonuçlar almak istiyoruz. Vodafone Park'a çıkmak için sabırsızlanıyorum. Bayern Münih güçlü bir takım. Son zamanlarda onlarda bir düşüş var. İyi oyuncuları ve başarılı bir hocaları var. Bizim de tur atlama şansımız var. Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruptan şansla çıkmadı. Mücadele edeceğiz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız" şeklinde konuştu.

***

Kaynak:Sporx

Yorumlar (0)