Manchester United kurula başvurabilir!

Beşiktaş'ın kiralık futbolcusu Anderson Talisca’yı kadrosuna katmak isteyen Manchester United, geçtiğimiz yıl güncellenen yabancı oyuncu kuralı nedeniyle sıkıntı yaşıyor.

FUTBOL 17.06.2017, 03:22 17.06.2017, 22:50
766

Brezilyalı futbolcu için belli sayıda ülkesinde milli formayı giyme şartı bulunuyor, aksi halde çalışma izni alamıyor. Talisca da bu kapsamda bulunuyor. Ancak bu şartları yerine getirmeyen isimler de Ada’da futbol oynayabilir. Buna ise federasyon bünyesindeki bir kurul karar veriyor.

***

Transfer edilmek istenen oyuncunun bir önceki sezon takımıyla yaptığı maçları inceleyen kurul, ligde forma giyme sayısı, Şampiyonlar Ligi’nde oynama durumu gibi kriterlere göre puanlar vererek, futbolcunun kabulünün Ada futboluna yararı olup olmadığına karar veriyor. Manchester United'lı yetkililerin futbolcunun transferi için bu seçeneği masaya yatırdıkları ve çalışmalarını sürdürdükleri belirtiliyor.

***

Benfica’da bir önceki sezon 9 kez fileleri havalandıran Talisca, Beşiktaş formasıyla 17 gol attı, 2015-16’ya göre sekiz gol daha fazla kaydetti.

***

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)