Ligler ne zaman başlayacak?

Fenerbahçe, Erzurumspor, Beşiktaş derken Corona virüsü şimdi de Kasımpaşa'ya sıçradı. Tüm bu gelişmelerin ardından liglerin ne zaman başlayacağı tekrar konuşulmaya başlandı. Serkan Akcan, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

FUTBOL 15.05.2020, 03:49 17.05.2020, 11:29
92
Ligler ne zaman başlayacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs, futbolu vurmaya devam ediyor. Fenerbahçe, Erzurumspor, Beşiktaş derken corona virüsü şimdi de Kasımpaşa'ya sıçradı. Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa'da tüm futbolcular, teknik heyet ve tesis çalışanlarına yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi sonucunda, 2 futbolcuda pozitif vakaya rastlandı. 

Tüm bu yaşanan gelişmeleri Serkan Akcan değerlendirdi

Maçların Temmuz-Ağustos gibi oynanmasını beklediğini söyleyen Serkan Akcan, "TFF’nin 12 Haziran’da ligi başlatma planı yavaş yavaş zora giriyor. Futbolcularda ve kulüp yöneticilerinde Covid 19 testlerinin pozitif çıkması doğrusu hepimizi çok korkutuyor. Son olarak Ahmet Nur Çebi’nin testinin pozitif çıkması TFF’nin 12 Haziran planını zora sokar. Kanaatimce Temmuz-Ağustos ligine doğru gidiş söz konusu olacak.

Toplum olarak tedbirleri çabuk gevşetiyoruz. Herkes sokaklarda, AVM’lere ilk gün akın edildi ve sanki hayat normale dönmüş havası var. Bu çok yanlış. Evet vaka ve vefat sayılarında azalma var ama henüz tehlike geçmiş değil.

Dolayısıyla Süper Lig’in başlama tarihini TFF değil Covid 19 virüsü belirleyecek. O yüzden ligin 12 Haziran’da başlama ihtimali zayıflamaya başladı. Kalan 8 maçlık takvimi Temmuz’da oynamaya doğru gidiyoruz. Ama kimse endişe etmesin liglerin tamamlanması için eylüle kadar süre var." dedi.

Kaynak: Fanatik

Yorumlar (0)