Lige verilen aralar en çok Beşiktaş'a yarıyor

2016 Avrupa Şampiyonası Grup elemeleri nedeniyle geçen sezondan bu yana lige 5 kez ara verildi. Geri dönüşlerde Beşiktaş sadece 4 puan kaybetti. Trabzon 5 puan bırakırken, Galatasaray ve Fenerbahçe ise 7’şer puandan oldu.

FUTBOL 08.10.2015, 08:50 08.10.2015, 08:51
220

 Milli takımların karşılaşmaları futbol heyecanını bambaşka bir boyuta taşısa da kulüp takımları açısından sonrasında lige dönmek kimi zamanlar sıkıntılı olabiliyor.

Gerek muhtemel sakatlıklar gerekse de oyuncuların yeniden konsantrasyon sorunu yaşaması nedeniyle uzun maratonda kayıplara yaşanabiliyor. Spor Toto Süper Lig’deki kulüplerimiz de bu gibi durumlardan belli zamanlarda etkilenebiliyor. Kuşkusuz bu durumlardan en fazla etkilenenler ise Milli Takım’a en fazla oyuncu gönderen ekipler, yani büyükler oluyor. 2016 Avrupa Şampiyonası elemeleri başladığından bu yana lige verilen aralara baktığımızda ise şu ana kadar en karlı takımın Beşiktaş olduğu ortaya çıkıyor.

En çok Aslan ve Fener etkilendi

Elemeler için yapılan karşılaşmalar nedeniyle geçen sezondan bu yana lige toplam 5 kere ara verildi. Milli molalar sonrası 4 büyüklerden en az puan yitiren Siyah-Beyazlılar oldu. Kartal, bu 5 geri dönüşte 2 kez berabere kalırken 3 maçta yenilgi görmedi. Yaşanılan puan kaybı 4 oldu. Bunun yanında milli maçlar sonrasında rakiplerden Trabzonspor 5, Galatasaray ve Fenerbahçe ise 7’şer puandan oldu.


BUGÜN
Yorumlar (0)