Lask Linz göğsündeki reklamı kapattı

Türkiye’de alkol markalarının reklamının yasak olması nedeniyle Beşiktaş’ın rakibi LASK Linz, formasında bulunan alkol markasının ismini LASK yapıştırmasıyla kapattı.

FUTBOL 09.08.2018, 23:29 10.08.2018, 09:38 kartalbakışı.com
4924

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında Beşiktaş deplasmanında boy gösteren Avusturya ekibi LASK Linz, formasındaki göğüs reklamını LASK yapıştırmasıyla kapattı. Göğüs reklamında Avusturya markası bir alkol firmasının ismini barındıran LASK Linz, Türkiye'de alkol reklamı yapılması nedeniyle bu markanın üzerini LASK yapıştırmasıyla kapattı. Daha önce formasında bahis sitelerinin reklamını barındıran takımlar da, Türkiye'deki maçlarında bu firmaların üzerlerini kapatarak sahaya çıkmıştı.

Fotomaç

Yorumlar (2)
EMMİ 2 yıl önce
HELAL OLSUN BELKİDE ONLARA YAPTIRIM YOKTUR ADAM ÜLKESİNDE SERBEST VE BUNUN İÇİN PARA ALIYOR O REKLAMI HER ORTAMDA SERGİLİYEBİLİR UEFA KURALLARI GEÇERLİ DİR AMA YİNE CEZAYI GÖZE ALIP KAPATMIŞ
necsoy 2 yıl önce
böyle saçmalık olmaz...adamlar reklama para ödemiş..anlaşma yapılmış..uluslararası kurallar geçerli olur...TFF maçı olsa mantıklı fakat Avrupa maçlarında alkol reklamları yasağının hükmü olmaması lazım..