Kulübüyle anlaşma sağlandı

Fransa Kupası’ndaki Caen maçında 3 penaltı kurtararak Marsilya’yı bir üst tura taşıyan 30 yaşındaki Steve Mandanda için kulübüyle anlaşma sağlandı. Ancak Beşiktaş 1.5 milyon Euro veriyor, Fransız kaleci 2.2 milyon Euro istiyor.

Kaleci transferini henüz netleştiremeyen Beşiktaş’ta Denys Boyko için Dnipro’nun uzlaşmaktan uzak tavrını aşamayan başkan Fikret Orman, teknik direktör Şenol Güneş ile mini bir zirve gerçekleştirdi.

Diğer seçenekler üzerine görüş alışverişinde bulunan ikili, sadece Boyko üzerinde durulmaması ve vakit kaybedilmemesi kararını aldı. Toplantıda Güneş’in “Yeni kalecimiz kampa gelirse iyi olur. Sadece Boyko’da takılı kalmayalım. Özellikle Mandanda çok beğendiğim bir kaleci. Eğer şartlar uygun olursa onu alalım” dediği öğrenildi. Peki Steve Mandanda konusunda son durum ne?

1- MARSİLYA İLE EL SIKIŞILDI 
Sezon sonunda serbest kalacak olan ve henüz kulübüyle sözleşme yenilemeyen 30 yaşındaki Fransız kaleci için Marsilya ile görüşüldü. 6 ay sonra elini kolunu sallayarak gidecek olan kalecisinden az da olsa para kazanmak isteyen Marsilya Yönetimi ile Beşiktaş arasında anlaşma sağlandı. İddialara göre taraflar, 1.5 milyon Euro üzerinde el sıkıştı. Bu gelişme sonrası gözler tecrübeli kaleciyle yapılacak temaslara çevrildi.

2- FARK YILLIK 700 BİN EURO 
Beşiktaş’ın aynı zamanda Fransa Milli Takımı’nın da kalesini koruyan Mandanda için önerdiği yıllık ücret 1.5 milyon Euro... Ancak özellikle 2 gün önce Fransa Kupası’nda oynanan Caen maçında kurtardığı 3 penaltıyla yıldızını yeniden parlatan Mandanda yüksek uçuyor. Başkan Fikret Orman, Güneş ile yaptığı toplantıda da bu faktöre dikkat çekerek, “Mandanda için Marsilya ile el sıkıştık ama kendisi 3-4 yıllık kontrat ve yıllık 2.2 milyon Euro istiyor. Bu şartlar bizi zorlar. Ancak temaslar sürüyor” dedi. 


KAYNAK:Habertürk
Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 11:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı
hakkı - 3 yıl Önce

iyi kaleci de penaltılarla bi alakası yok 3 ünüde üstüne attılar biri direğe atıldı zaten. her penaltı kurtaranın fiyatımı artacak.