''Kredi Bekleniyor''

Futbol Genel Direktörü Önder Özen, Başkan Fikret Orman ile bir görüşme yaparak, kulübün mali durumunu iyi bildiğini ancak alacakları oyuncular için belirledikleri rakamı biraz daha artırmaları gerektiğini belirtti. Yönetim kredi bulabilirse transferde bütçeyi 15 milyon euroya çıkaracak

FUTBOL 15.06.2014, 03:06
131
''Kredi Bekleniyor''

Transferde kısıtlı bütçe nedeniyle istediği isimleri alamayaraknatif oyunculara yönelen Beşiktaş’ta, Futbol Genel Direktörü ÖnderÖzen, Başkan Fikret Orman’ın kapısını çaldı.


Kulübün mali durumununortada olduğunu her fırsatta dile getiren Özen’in, görüşmede transferebirkaç milyon euro daha ayrılması durumunda, çok daha iddialı bir takımyaratacaklarını söylediği ortaya çıktı. Lanzini, Moledo ve Fred gibiisimlerinin transfer edilmesi halinde Beşiktaş’ın şa

mpiyonluğun en güçlüadayı olacağını kaydeden Özen’in bu nedenle bütçenin arttırılmasınıistediği öğrenildi.
Takımın yerli iskeletinin çok iyi oyunculardanoluştuğunu yönetime ileten Önder Özen, bu yapıya eklenecek olan yabancıtransferlerle birlikte Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına daha güçlügireceklerini ileri sürdü ve özellikle Lanzini ile bir an önceanlaşılmasını istedi.


Bilic’in kafasındaki onbirin içerisindeLanzini’nin en önemli oyuncu olduğunu belirten Önder Özen, GökhanTöre’nin de genç yıldız kadar taktik açıdan önem taşıdığını söyledi.


Kredi bekleniyorYabancıtransferlerinin hiçbirini peşinat bulunamadığı için bitiremeyenBeşiktaş Yönetimi’nde ise Başkan Fikret Orman’ın bütçe artırımına sıcakbaktığı bildirildi. Yakında bir bankadan alınacak krediden önemli birmiktarı transfere ayırmayı planlayan Orman’ın, bu rakamı takımmenfaatleri için daha da yukarı çekebileceği vurgulandı. Transferbütçesini 15 milyon euroya çıkarmayı düşünen Fikret Orman, kredi içinimzaların atılmasından sonra kararını verecek.

Yorumlar (0)