Kontrolden geçirildi

Hamburger Morgenpost’a konuşan Tolgay Arslan, Trabzonspor’dan maddi olarak daha iyi bir teklif almasına rağmen Beşiktaş’ı seçtiğini ifade ederken, Gökhan Töre ile yaptığı telefon görüşmelerinin bu tercihinde etkili olduğunu açıkladı.

Kontrolden geçirildi

Kartal’ın yeni transferi Tolgay Arslan ilk röportajını Alman basınına verdi. Hamburger Morgenpost’a konuşan başarılı oyuncu, transferi ve merak edilenleri yorumladı.

Tolgay, “Trabzonspor’un çok iyi bir teklifi vardı. Başkan bile benim için Almanya’ya geldi. Bu benim için büyük onur. İki kulüp de bana büyük ilgi gösterdi. Trabzon’un teklifi maddi olarak daha büyüktü. Ancak para her zaman belirleyici olmuyor” dedi.

24 yaşındaki futbolcu, “Gökhan Töre’yle telefonda birçok kez konuştuk. Beşiktaş’a gelmem için ikna olmamda onun da payı var. Bundan sonra mümkün olduğu kadar çok forma giyip takıma yardımcı olmak istiyorum. 1-2 hafta içerisinde ailem de İstanbul’a gelecek” diye konuştu.

Beşiktaş’ı tercih etmesiyle ilgili olarak “Kalbim karar verdi” yorumunu yapan Tolgay, “Siyah-beyazlı formayı giyeceğim için çok mutluyum. Çok telaşlı bir süreç yaşadım. Hemen bavullarımı toplayarak Türkiye’nin yolunu tuttum. Bu arada küçük de bir kaza geçirdim. Düştüm ve bir parmağımı kırdım” ifadelerini kullandı.

Hamburg aşkı

Hamburg’a veda etmesini de yorumlayan başarılı futbolcu, “Aslında Hamburg’da seve seve kalırdım, bu bir sır değil. Çünkü Hamburg benim kulübüm. Her zaman da öyle kalacak. Onlar için hep en iyisini istiyorum” dedi.

Eski Aslan!

Tolgay, Hamburg forması giydiği 2013 yılında dönemin teknik direktörü Thorsten Fink’le birlikte düzenlediği bir basın toplantısında Galatasaray’ı tuttuğunu ifade etmişti. O tarihte Türk kulüplerinden henüz teklif almadığını kaydeden gurbetçi oyuncu, “Hangi takımı tutuyorsun” sorusuna “Galatasaraylıyım” yanıtını vermişti.

Kontrolden geçirildi

Tolgay Arslan dün sabah Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi’nde tepeden, tırnağa kontrolden geçirildi. Hamburg’daki evinde iki gün önce küçük bir kaza geçiren ve düşme sonucu sağ el serçe parmağı kırılan Tolgay efor testine de girdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer can--dkmn--
ömer can--dkmn-- - 4 yıl Önce

onun hangin tkm tutugu hic önemlin degil hangib tkmn ttrsa ttsn bjk de güzel oynasın yeter.. biz neler neler görduk BJK başka tkmda oynam deyip FB KÜFÜR edEN TÜMER fb forması giyen TÜMER bjk oynarken fb görüşen tümer ...bjk oynayıp sonra almanyaya gidip orda oynymp türkiyeye dönen bjk de s enginle prensip anlaşmasına varıp bjk söz verip FB giden OKTAY VE BJK FORMASINI YERE ATAN ALPAY FB GDN ALPAY BJK GS H ŞÜKÜRE HP PENALTI YAPAN ALPAY..SERGENİ SÖYLEMİYORUM BİLE BUNLAR SÖZDE BJK ..BÖYLE BJK OLACAGINA ...MERT DÜRÜST SÖZÜNÜN ERİ TOLGAY VARSIN GS OLSUN ..ÖNEMLİ OLAN BJK OYUNU VE GÜZEL OYNAYACAGINADA EMİN...CÜNKÜ KARAEKTERİN DÜZGÜN BİR OYUNCU ....SAYDIKLARIM PARAYLA BOZULAN OYUNCULAR ..TOLGAY SA PARAYLA BOZULMAYAN OYUNCU

grkan
grkan - 4 yıl Önce

burak yılmaz beşiktaşlıda ne oluyor penaltıya yatmayı biliyor anca :)

hoyratcabbar
hoyratcabbar - 4 yıl Önce

metin oktay da beşiktaşlıdır. evet doğru duydunuz galatasaray tarihindeki en büyük futbolcu....

erbil
erbil - 4 yıl Önce

Tolgay hakkında spor.mynet.com'da otel lobisinde Tolgay kavgası başlıklı bir haber var okursanız Tolgay'ın bu transferde anlatıldığı gibi ikili oynamadığınız göreceksiniz. Çıkan haberlerin hepsi bilinçli ve manajerler tarafından çıkarılmış haberlerdir.

Akynk
Akynk - 4 yıl Önce

Metin oktay Beşiktaşlı,Metin tekinin babası geseli olması sebebiyle oğluna Metin oktayın ismini vermiş.Buda ilginç bir ayrıntı...

yakamoz
yakamoz - 4 yıl Önce

Transfermarktta ikinci durumdayız.fenerin önündeyiz.

Kerim
Kerim - 4 yıl Önce

Tolgay daha az ücrete Beşiktaş'ı tercih ettiğine göre; para hırslısı değil, Şampiyon olacağı takımı seçiyor demektir.