Kazanırsak Başakşehir maçı final olur!

Şenol Güneş, Adanaspor maçını kazanmaları halinde puan farkının 7'ye çıkacağını hatırlatarak hata istemediğinin altını çizdi.

FUTBOL 24.04.2017, 11:27 24.04.2017, 22:31 kartalbakışı.com
581

Adana maçını kazanmaları halinde Başakşehir ile puan farkının 7'ye çıkacağını oyuncularına aktaran Şenol Güneş, "Hata istemiyorum. Eğer kazanırsak önümüzdeki hafta Başakşehir karşılaşması final maçı olur. Onu da alırsak zaten geri sayıma geçeriz ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta içinde Lyon ile çok kritik bir maç oynayan ve penaltı atışları sonucunda rakibine şanssız bir şekilde elenip Avrupa’ya veda eden Beşiktaş’ta şampiyonluk şarkıları artık daha yüksek sesle söylenmeye başladı. Başakşehir’in de Rize deplasmanından 3-3’lük sonuçla ayrılması Siyah-Beyazlılar’ın 15. şampiyonluğunun önünü iyice açarken, teknik direktör Şenol Güneş oyuncularından her şeye rağmen ciddiyeti elden bırakmamalarını istedi. Lyon maçı sonrası futbolcuları ile toplantı yapan ve öncelikle herkesi gösterdikleri performans nedeniyle tebrik eden Güneş, Adana ile oynanacak mücadelede hata istemediğini, kazanıp Başakşehir ile olan puan farkını 7’ye yükseltmek zorunda olduklarını söyledi.

Adanaspor maçının kendileri için önemli bir fırsat olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam, “Artık tüm konsantrasyonumuz ligde olacak... Adana ile önemli bir maça çıkacağız. Önümüzdeki hafta da Başakşehir ile kritik bir 90 dakika oynayacağız. Eğer Adana’yı yenersek Başakşehir karşısına 7 puan önde çıkmak bizi psikolojik olarak da rahatlatacak. O nedenle rakibi küçümsemeden tüm ciddiyetimizle oynayıp sahadan 3 puanla ayrılmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HaberTürk

Yorumlar (0)