Kasımpaşa'nın golü öncesinde faul var mı?

Beşiktaş - Kasımpaşa mücadelesinde, hakem Arda Kardeşler'in ilk yarıda verdiği bazı kararlar tartışma yarattı. Özellikle 15. dakikada Atiba'nın Hafez tarafından düşürüldüğü pozisyonda çıkarılan kırmızı kart ve 26. dakikada kaydedilen Kasmıpaşa golü öncesinde şüpheli faul tartışmaların ana konusu oldu.

FUTBOL 08.12.2019, 20:12 09.12.2019, 09:24
156
Kasımpaşa'nın golü öncesinde faul var mı?

Hürriyet gazetesinden hakem yorumcusu Bülent Yavuz'un konu ile ilgili yorumları şu şekilde oldu...

Kasımpaşa Beşiktaş maçları hep zor geçer. Bu maçta da onlarda biriydi. Maçta çok önemli 2 tane hakem kararı var. Birincisi dakika 15'te yaşandı.

Atiba rakibini ekarete ettikten sonra ceza alanına girerken, kaleci ile karşı karşıya gelmişti. Karim Hafez topla oynamaksızın direkt müdahalede bulundu.

Bu bir bariz gol şansı engellemeydi. Kırmız doğru karardı. Ayrıca pozisyonda ciddi faul vardı. Hem faul hem de bariz gol şansını engellemeden kırmızı kart doğru karar.

Bir diğer önemli pozisyon ise 26. dakikada oldu. Kasımpaşa bir gole muvaffak oldu. Yardımcı hakem ofsayti işaret etti.

VAR teknolojisi devreye girdikten sonra bütün goller incelemeye alınıyor. İnceleme neticesinde ofsayt olmadığı görülüyor.

Atak başlangıcında faul yapılıp yapılmadığına bakıldı. VAR da Vida'ya faul yapılmadığına hükmetti ve gol geçerlilik kazandı.

Orada faul olduğuna hükmedilmedi. Bence de faul yoktu...

Hürriyet

Yorumlar (0)