Kartallar yüksek uçuyor! Gidecekler mi?

Ara transferde kadrosuna bir sağ bek katmak için uğraşan Beşiktaş yönetimi diğer taraftan iç transferde de sözleşmesini uzatmak istediği oyuncularla görüşmelerini sıklaştırdı

FUTBOL 23.12.2014, 11:56
1687
Kartallar yüksek uçuyor! Gidecekler mi?

Beşiktaş'ta sezon sonunda Cenk Gönen, Veli Kavlak, Atiba Hutchinson, Mustafa Pektemek, Ersan Gülüm, Tomas Sivok ve Uğur Boral’ın sözleşmeleri sona erecek.

Yönetim, Uğur ve Sivok hariç diğer 5 oyuncuyu kadrosunda tutmak istiyor. Ancak yönetim, bu 5 oyuncuya ortalama 1.2 milyon Euro senelik ücret önerirken futbolcuların talep ettiği senelik garanti ücret ise ortalama 1 milyon 750 bin Euro.

8 OYUNCUNUN İMZASI YENİ

Bilindiği gibi Kartal bu sezon başında Olcay, Necip ve Oğuzhan’ın kontratlarını yenilemişti. Olcay ve Oğuzhan bu sezon 1.2 milyon Euro, Necip ise 900 bin Euro’ya oynuyor. Sezon başında bonservisi alınan oyunculardan Motta 1.2 milyon Euro, Gökhan 1.4 milyon Euro, yeni transferlerden Cenk Tosun 1.2 milyon Euro, Sosa 1.5 milyon Euro, Demba Ba ise 2.8 milyon Euro alıyor.

DEMBA BA’NIN YERİ BAŞKA

Yani Chelsea’den alınan Senegalli süper yıldız Demba Ba’yı ayrı bir tarafta tutan yönetim, diğer futbolcular arasında bir ücret dengesi oluşturduğuna inanıyor ve bunu bozmayı asla düşünmüyor. Dolayısıyla oyunculara önerdiği ücretlerde çok da yukarı çıkmayı düşünmeyen siyah-beyazlı yetkililer, imzaların atılabilmesi için bu 5 oyuncunun indirim yapmasını bekleyecek.
 

Yorumlar (5)
iranlı kartal 5 yıl önce
beşiktaşımı yoksa parayımı seviyorlar şimdi belli olacak... hayırlısı neyse o olsun...
Sadi 5 yıl önce
Yabancı kontenjanı kalkıyor. Herkes biliyor. Cenk gönene, ersana falan uçuk rakam kimse vermez. Veli ise bir topuza sorsun bakalım. FB de oynayabilir miymiş? Veli gitsin bu takım önce az sancı çeker, sonra daha iyi olur. Nokta.
karakartal 5 yıl önce
maç başı ücretleri biraz daha yüksek tutmak daha mantıklı, oynadıkları kadar kazanırlar
onur 5 yıl önce
bjk aldıkları paranın daha fazlasını sadece mal cıncon ve fenev verır.avrupada hıc bır klup fazla vermez.
Qnr 5 yıl önce
akılları varsa hıcbırı gıtmez.hılbert, bobo,almeida,q7 paraları begenmıyorlardı sımıd ne kadar alıyorlar.1.1 mılyon eurolarda super para.mac baslarını saymıorum bıle.helekı seneyı vodafon arena hazır olcak.akılları varsa kalırlar.