Kartal Ava Başlıyor!

Taraftar artık somut adım bekliyor, Beşiktaş Yönetimi kritik haftaya giriyor. 5 isim üzerine yoğunlaşan Siyah-Beyazlılar, Manuel Lanzini, Marko Marin, Samuel Eto'o, Olcan Adın ve Burhan Eşer için final görüşmelerini yapacak

FUTBOL 15.06.2014, 03:03
Kartal Ava Başlıyor!
Samuel Eto'o: Portekizli Hugo Almeida'yla büyük ölçüdeyollarını ayıran Beşiktaş, hücum hattını dünyaca ünlü bir isimledoldurmak için temaslarını sürdürüyor. Bu bölge için ilk etaptaChelsea'li Demba Ba'yı birinci hedefi
olarak belirleyen Siyah-Beyazlılar'ın, bu isim konusunda Maviler'leortak anlaşma zemininde buluşamamasının ardından ibreyi bir dönemilgilendiği ancak ardından vazgeçtiği Samuel Eto'ya çevirdiği öğrenildi.Kartal’ın, Chelsea'yle sözleşmesi bitip Kamerun Milli Takımı'nın DünyaKupası kadrosuna katılan 33 yaşındaki futbolcu için tekrar devreyegirdiği ifade edildi.

Marko Marin: Gelecek sezon hem Süper Lig'de hem deAvrupa'da başarılı işlerin altına imza atacak bir kadro oluşturmak içindüğmeye basan Beşiktaş'ın, Chelsea'li Marko Marin'in peşinde olduğuöğrenildi. Geçen sezonu İspanya La Liga ekibi Sevilla'da kiralık olarakgeçiren Alman yıldız için temaslara başlayan Kara Kartal'ın, futbolcudanolumlu geri dönüşler aldığı bildirildi. Siyah-Beyazlılar'ın yenitransferi Cenk Tosun'la Eintracht Frankfurt'ta forma giydiği dönemdenarkadaş olan Marin'in, milli futbolcuyla beraber idmanlara çıktığı veBeşiktaş hakkında bilgi aldığı bildirildi.


Olcan: İç transferde ilk hedef olarak Trabzonsporlu Olcan Adın'ı seçen ve bu doğrultuda harekete geçen Beşiktaş'ın, yeni birteklif hazırlığında olduğu bildirildi. 28 yaşındaki futbolcu içinTrabzon'un kapısını ilk olarak Holosko, Eneramo ve ek olarak 2 milyonEuro'luk (6 milyon TL) öneriyle çalan Kartal'ın, olumsuz yanıt almasınınardından yeni bir yol haritası belirlediği öğrenildi. Kartal’ın, sonolarak 2.5 milyon Euro (7.5 milyon TL) ve takımdan biri Mustafa Pektemekolmak üzere iki futbolcuyu teklif edeceği konuşuluyor.


Lanzini: Siyah-Beyazlılar, Manuel Lanzini konusundasıcak saatler yaşıyor. Yetenekli oyuncu için kulübü River Plate'lepazarlıklara başlayan Kartal'ın, Arjantin ekibinin bir yöneticisiniTürkiye'ye çağırdığı ve tarafların bugün İstanbul'da masaya oturacağıbildirildi. Genç yıldız için ilk olarak 7 milyon Euro (21 milyon TL)talep eden Plate'in istediği bu bedeli fazla bulan Siyah-Beyazlılar'ın,başarılı orta alan için 3.5 milyon Euro (yaklaşık 10.5 milyon TL) bütçeayırdığı bildirildi. Kartal'ın, Arjantin devine bu miktara ek olarakLanzini'nin Beşiktaş'tan satışından yüzde 30'luk pay vermeyi teklifedeceği öne sürüldü.


Burhan: Süper Lig'de geçen sezon Sivasspor formasıylaortaya koyduğu performansla dikkatleri çeken Burhan Eşer içinBeşiktaş'ın ısrarı sürüyor. Kırmızı-Beyazlılar ile çıktığı 33 mücadelederakip fileleri 12 kez havalandıran ve 8 de asist yapan 29 yaşındaki sağkanatı kadrosuna kazandırmak için devreye giren Kara Kartal'ın,önümüzdeki hafta içerisinde Sivas'ın kapısını çalacağı ifade edildi. Busezon transfere kısıtlı bir bütçe ayıran Beşiktaş Yönetimi'nin, düşükmaliyeti nedeniyle bu isme yöneldiği ve yeni dönem öncesinde natififazla olan bir kadro kurmak için Burhan'ı takıma kazandırmak istediğiöğrenildi. 
Loading...
Yorumlar (0)