Kararı Top Toplayıcı Çocuk mu Verdirdi?

Beşiktaş'ın 2-1 kazandığı Torku Konyaspor maçının ilk yarısında ilginç bir olay yaşandı.

Kararı Top Toplayıcı Çocuk mu Verdirdi?

Torku Konyaspor-Beşiktaş maçının 3. dakikasında kaleci Tolga Zengin, elindeki topla kayarak ceza alanı dışına çıkınca hakem endirekt serbest vuruş verdi. Eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu ilginç bir yorum yaparak, "Hakemlerin Tolga'nın nerede olduğunu görmesi mümkün değildi. Herhalde oradaki top toplayıcı çocuğa sordular!" dedi.

Torku Konyaspor-Beşiktaş maçının hemen 3. dakikasında tartışmalı bir pozisyon yaşandı. Siyah beyazlıların kalecisi Tolga Zengin, ceza alanı içinde bloke ettiği topla kaydı. Hakem Halis Özkahya bu pozisyonda Tolga'nın topu ceza alanı dışına taşıdığını belirterek endirekt serbest vuruş verdi. Torku Konyasporlu futbolcular bu pozisyonda Tolga'ya sarı kart çıkmasını bekledi, ancak hakem oralı olmadı.

Merkez Hakem Kurulu'nun eski başkanı Mustafa Çulcu, pozisyonla ilgili olarak şu yorumu yaptı:

"Tolga Zengin oyun gereği ceza alanı dışına taştı. Sarı kart gösterilmemesi normal. Ancak burada hata çok başka bir yerde. Tolga Zengin topu bloke etmiş, kayarak gidiyor! Hakem Halis Özkahya kalecinin arkasında. 5. hakem de sağ çaprazda. Yani ikisinin de görmesi mümkün değil. Hakem burada fal açtı. Pozisyonun tam hizasında bir top toplayıcı çocuk vardı; herhalde hakem ona sordu!"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Black-KARTAL
Black-KARTAL - 4 yıl Önce

Önümüzdeki hafta da artik trübünden bakkal Necati de bizm aleyhimize penalti veya fick of dedi diye bizim topcumuzu atarlarsa artik sasmam.

Has Kartal
Has Kartal - 4 yıl Önce

Bu hafta beşiktaş çıkacak arsenal maçlarındaki mücadelesiyle hırsıyla oynayacak ben eminim ozaman kazanmaması mümkün değil maçtan sonrada konuşmayan yöneticiye ben beşiktaşlı demem bu işi futbolcusu yöneticisi gurur meselesi yapmalı beşiktaşı kimse bu kadar ucuz harcayamaz bunu hep birlikte göstereceğiz