Karanlık'tan Resmi Açıklama

Ertuğrul Karanlık, BJK TV canlı yayınında futbolcularımızın sağlık durumlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

FUTBOL 09.12.2014, 12:16
2378
Karanlık'tan Resmi Açıklama

Ertuğrul Karanlık, geçen seneye göre takımda farklı sakatlıklarla uğraştıklarını belirtti ve "Şimdi daha fazla maç yapıyoruz ve sakat oyuncu sayımız daha az" diyerek tespitte bulundu. 


Karanlık, futbolcularımızın sakatlıklarıyla ilgili olarak da şunları söyledi. 

Mustafa Pektemek: Mustafa, yoğun bir ameliyatı geride bıraktı. Ameliyatı 4 saatten daha fazla sürdü. 2 farklı cerrah tedavilerini uyguladılar. Birincisi, burunla ilgili gereken önlemleri yaptı. Öteki plastik cerrah ise elmacık kemiği kırıklarını tamir etti. Böyle yoğun ameliyat sonrasında Mustafa'nın durumunun çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Birkaç gün daha hastanede kalması gerekiyor. Ameliyatın büyüklüğü, ne kadar ciddi bir sakatlık yaşandığını gösteriyor. Kalıcı bir sakatlık ve hasar bulunmuyor. Beyninde ve gözünde de kalıcı bir problem yok. 

Demba Ba: Trabzonspor maçının ilk yarısında sağa ayağından bir darbe almıştı. Sonra zorlandı, hatta tedavi ederken kramponunu çıkartmak zorunda kalmıştı. Devre arasına kadar idare edebildi. Devre arasında tekrar kontrol ettik. Kendisi oynamak istedi ama ağrıları devam ettiği için devam edemedi. Kırık şüphesi vardı, maçtan sonra röntgenini çektik. Bugün sabah kendisine baktım, ağrıları bulunuyor. Sağ ayak ikinci parmağında bir sakatlığı var. Eklemde problem olmaması iyi. Kırık var ama daha da kötüsü olabilirdi. Kötünün iyisi diyebiliriz. Demba Ba'nın ağrıları var. Adım attığı zaman o bölgeden ağrı hissediyor. Tedavisine devam ediyoruz, ilaçlarla tedavi etmeye çalışıyoruz. En önemlisi istirahat etmesi ve bu bölgeye bir temas olmaması. Umarın en yakın zamanda sağlıklı bir şekilde takıma dönecek. 

Cenk Gönen: Asteras Tripolis maçı öncesi son antrenmanda sakatlık geçirmişti, ancak maçta oynaması gerekiyordu ve oynadı. Bu nedenle de sakatlığı büyüdü. Göğüs adalesinde yırtık vardı. Mr'ını çektik ve tedavilerini uyguladık. 3 gün sonra Karabük maçına çıktı. Bir yırtık veya kırık istirahat etmeden, tedavi olmadan çalışırsanız artar. Bunu biliyordu ve Cenk fedakârlık yaptı. Sakatlığı da biraz daha büyüdü. Durumu şu anda iyi ama biraz daha bizimle kalacak. 

Oğuzhan Özyakup: Trabzonspor maçı öncesi antrenmanda alt adalesinde, baldırında bir zorlanma oldu. Konya'ya götürdük, orada da tedavisini uyguladık. Konya'da bir rahatsızlık geçirdi ve o tedavisini de yaptık. Şimdi daha iyi durumda ama takıma döncek durumda değil. 

Tomas Sivok: Biz Konya'dayken Sivok çalışmalarını burada sürdürdü. Yüzde yüze yakın şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ancak kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Rahatsızlığı olduğunu söyledi. Riske atmaya gerek yok, yüzde yüz iyileşmesini bekliyoruz. Yüzde yüz iyileşmeye yaklaştı. 

Uğur Boral: Uğur, ameliyat geçirmişti. Bu hafta koşulara başladı. Hafta sonuna doğru da topla çalışmalar yapacak. Herhangi bir problem olmaz ise gelecek hafta içinde takıma dönebilir.

Yorumlar (8)
grpbc 6 yıl önce
Hepsine Allah acil şifalar versin. Tothenham maçının bir önemi yok, antrenman maçı olarak görülmeli, zorlamamalı. Tolga-Serdar-Franco-Ersan(Atınç)-İsmail
Necip-Atiba-Kerim-Sosa-Olcay-Tosun
aslanavcisi 6 yıl önce
totenham maçının önemi şampiyonlar liginden gelenler ve grup birincileriyle karşılaşmamak için önemli liderlik önemli ama eldeki kadronun en iyisi ile çıkılmalı yazdığın kadroda necip yerine veli kerim yerine töre olmalı bence..
siyah 6 yıl önce
Şu karanlık fb den kovulur kovulmaz neden bize geldi ve dun bir tvde fanatik gsli roka mesaj atıyor
ahmet a. 6 yıl önce
oğuzhan kendine hiç bakmıyor. ne fiziğini geliştiriyor ne de ekstra idman yapıyor.
ukjhhkhk 6 yıl önce
tottenham takmaz maci gelirler olursa olur derler adamlarin kadrosu uefa ya gore fazla gs macina demba yetissin yeter
adrenalin kartal 6 yıl önce
paniğe gerek yok tosun gibi golcümüz var,ba ba ona çok şey öğretti seyredim görecez ba banın yerlisini
m.aktaş 6 yıl önce
demba ba kaç hafta yokki ee. şimdi kiraya verdiklerimi,zi gel de arama yalım. inşallah takım iyi gider.
erhan 6 yıl önce
yaa bu karanlık her sakatlığı okadar gizemli hale dönüştürüyorki hayretle izlemekten başka yapacak bişey yok...dün ntv sporda soruyolar mr çekildimi kırık varmı diye mr çekildi ama ben konyadayım kendim görmeden bişey diyemem diyor ulan kızıl ötesimi görüyon varmı yokmu desene ...demedi... bugünde kırık var ama kötünün iyisi diyor aklı sıra nam salacak