Karadeniz'de fırtına taktiği

Trabzon'daki hoca değişikliğinin Bordo-Mavili takıma olumlu etki edeceğini belirten Güneş "Sahanın her yerinde baskı kurun. Hızlı oynayın" uyarısı yaptı.

 Liderlik yarışında Fenerbahçe ile çekişen ve puan kaybına tahammülü olmayan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Şenol Güneş, bugünkü Trabzonspor deplasmanı öncesi oyuncularına hücum emri verdi. Tecrübeli çalıştırıcı ayrıca, yaşanan teknik direktör değişikliğinin Trabzonspor'a olumlu yansıyacağını bu nedenle de maça yüzde yüz konsantrasyonla çıkmaları gerektiğini söyledi. Trabzonspor'u "Fırtına taktiği" ile yıkmayı planlayan Güneş, oyuncularına "Defansımız orta sahaya yakın pozisyon alsın.Her bölgede baskı yapmalıyız ve topa sahip olmalıyız. Top rakipteyken bunaltıcı pres yapıp onları hataya zorlamalıyız. Teknik Direktör değişikliği her zaman takımlara olumlu etki yapmıştır. Onları hızlı oynayarak bozabiliriz" uyarılarında bulundu. Şenol Güneş, Mehmet Ekici'nin uzaktan çektiği isabetli şutlara vurgu yaparak rakip takıma pozisyon verilmemesi konusunda oyuncularının dikkatini çekti.


BEŞİKTAŞ İDEAL KADROSUYLA ÇIKACAK
Siyah-beyazlı ekip, bugün rakibini yenerek hem rövanşı almayı hem de yarışta yoluna kayıpsız devam etmeyi planlıyor.. Beşiktaş'ta zorlu derbi öncesinde cezalı ya da sakat oyuncu bulunmuyor. Mersin maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen İsmail Köybaşı'nın da iyileştiği ve bugünkü mücadelede ilk 11'de sahaya çıkacağı öğrenildi. Kalede Tolga'ya görev verecek olan Güneş'in; savunmayı Beck, Rhodolfo, Ersan, İsmail; önlerinde Atiba, Oğuzhan; ortada Gökhan Töre, Sosa, Quraesma; forvette ise Gomez'i ilk 11'de oynatması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 03:13
YORUM EKLE