Kara Kartal'ın yeni Atiba'sı olacak

Sadece lig arasının değil yeni sezonun da transfer hesaplarını yapan yönetim, Malmö’nün Ganalı önliberosu Kofi Adu ile yakından ilgileniyor.

FUTBOL 16.11.2016, 14:04 16.11.2016, 14:08
1781
Kara Kartal'ın yeni Atiba'sı olacak
Devre arasında kadrosunu takviye etme kararı alan Beşiktaş yönetimi, gelecek yıllara yönelik transfer çalışmalarını da ihmal etmiyor. Bu doğrultuda birkaç futbolcu takibe alınırken özellikle bir isim ön plana çıkıyor: Enoch Kofi Adu. İsveç'in Malmö takımında başarılı performansıyla dikkatleri çeken Ganalı önlibero, sözleşmesinin bitimine 1.5 yıl kalan ve ilerleyen yaşıyla kariyerinin sonuna yaklaşan 33'lük Atiba'nın yerine düşünülüyor.

Scout ekibi, forma giydiği maçları dikkatle izlediği Adu'yu çalışkanlığı, ikili mücadele gücü, isabetli pasları ve oyun tarzıyla Beşiktaş'ın Kanadalı dinamosuna benzeterek “Yeni Atiba olur” öngörüsünde bulunuyor. Kulübüyle 31 Aralık 2018'e kadar sözleşmesi bulunan 26 yaşındaki orta sahayı Kartal yapmak için sezon sonunda harekete geçilmesi bekleniyor.

(Sözcü)
Yorumlar (2)
necsoy 4 yıl önce
Ne kale,ne defans,ne forvet...!! rakip ataklarını daha önde karşılayan,baskı yapabilen bir orta sahamız olsa daha az pozisyon verir ve daha az gol yeriz..
Erdi 4 yıl önce
Kanat forvet felipe gedoz