''Kaderabek'' Bombası!

Beşiktaş teknik direktörü Slaven Bilic, bizi yıkan Çeklerin sağ bekine hayran oldu.

FUTBOL 13.10.2014, 02:17
2033
''Kaderabek'' Bombası!

Beşiktaş teknik direktörü Slaven Bilic, milli takımımızın Çeklere 2-1 yenildiği maçı dikkatle izlerken konuk ekibin 22 yaşındaki sağ beki Pavel Kaderabek'e hayran kaldı.

Olcay Şahan ve Caner Erkin'in kanadını koridor yapan oyuncu için scout ekibinden rapor isteyen Bilic'e beklediği rapor gelirse Kaderabek isminin Martin Linnes'i bir anda geride bırakabileceği bildirildi. Norveçlilerin Linnes için 2.5 milyon euro'dan aşağı düşmediği ortamda Kaderabek'in bir anda birinci natif durumuna gelebileceği belirtildi.

Ara transfer döneminde kadrosuna yabancı bir sağ bek katmayı planlayan Beşiktaş'ta ilk aday Norveçli Martin Linnes olmuştu.

Sezon öncesinde Linnes'in kulübü Molde ile anlaşamayan yönetim, genç futbolcu için temaslarını devre arasına kadar sürdürecek.

Linnes'i kadrosuna katmayı planlayan teknik heyet, bu transferin gerçekleşmeme ihtimalini hesaba katarak natiflerini oluşturmaya çalıyor.

İzleme komitesi tarafından bir süredir takip edilen Çek sağ bek Pavel Kaderabek de öne çıkan isimler arasında.

A Milli Futbol Takımının Çek Cumhuriyeti'ne 2-1 yenildiği maçta 90 dakika forma giyen ve ikinci golünün asistini yapan Sparta Prag'ın 22 yaşındaki oyuncusu, Bilic tarafından dikkatle takip edildi.

Maçı tribünden izleyen Hırvat teknik adam, izleme komitesi tarafıdan önerilen Kaderabek'in performansı hakkında notlar aldı.

Bilic, Linnes transferinin gidişatına göre Çek futbolcu için yönetime rapor sunacak.

Yorumlar (0)