Kaçan golleri eleştirdi

Siyah-Beyazlılar, Sivasspor engelini 2 golle aştı, ligde zirveye yerleşti. Ancak Beşiktaş'ın yıldızlarının sergilediği futbol, teknik patron Şenol Güneş'i mutlu etmedi.

FUTBOL 24.11.2015, 10:07 24.11.2015, 10:08
205

 Spor Toto Süper Lig’de 12’inci haftanın sonunda ikinci Fenerbahçe’nin 2 puan önünde liderliğini sürdüren Siyah- Beyazlılar’da teknik direktör Şenol Güneş, maçın ardından 3 puanın sevincini yaşayan oyuncularını önce tebrik etti ardından uyarılarda bulundu.

Kırmızı-Beyazlılar karşısından kayıpsız ayrıldıkları için mutlu olduğunu söyleyerek söze başlayan Güneş, cümlenin devamında Olcay başta olmak üzere Sosa, Gomez ve diğer isimlerin son vuruşlarda beklentisinin altında kaldığını söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, “Bu kadar hücum oynayıp pozisyon bulan ancak oyunu uzatmalara kadar tek farkla götüren bizden başka bir takım olduğunusanmıyorum. Özellikle ilk yarıda çok pozisyon harcadık. Yakaladığımız pozisyonları boş geçmeyip mücadeleyi ilk yarıda bitirme şansımızı kaybettik” ifadelerini kullandı.

‘Basit goller kaçırıyoruz’

Sözlerinin devamında bu konuda öğrencilerinden daha dikkatli olmalarını isteyen Şenol hoca, “Biz büyük takımız. Çok basit goller kaçırıyoruz. Bunun devamındaki toplar kalemize tehlike olarak geliyor. Erken gol bulup üstünlüğümüzü erkenden hissettirirsek kalan dakikalarda üzerimizdeki stres daha da azalır. Bundan dolayı bitirici vuruşlarda herkesin daha başarılı olmasını istiyorum” diyerek oyuncularına 3 puan için teşekkür etti.
Yorumlar (0)